سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت تجارت سازان آویژه آریا

صنایع: افزایش ریسک استفاده از مرغ‌های محلی و پرنده‌های مهاجر در مازندران
اخبار صنایع وابسته

افزایش ریسک استفاده از مرغ‌های محلی و پرنده‌های مهاجر در مازندران......به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران متخصصان پرورش دام و طیور و اساتید دانشگاه این حوزه، بر خطرات استفاده از پرندگان مهاجر و مرغ‌های محلی بدون نظارت و تایید دامپزشک اتفاق نظر داشته و خطر شیوع بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را جدی دانستند.

نشست خطرات بهداشتی تغذیه از پرنده‌های مهاجر و مرغ‌های محلی در مازندران با حضور مسعود قنبری، کارشناس ارشد و متخصص پرورش دام و طیور، دکتر یونس یعقوب‌زاده، استاد دانشگاه در رشته آلودگی‌های محیط‌زیست و دکتر عزیر عابسی، استاد دانشگاه در رشته مهندسی عمران گرایش محیط‌زیست در بنیاد علمی‌حریری بابل برگزار شد.

در این جلسه موضوع تغذیه از شکار پرندگان مهاجر و استفاده از مرغ‌های محلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست حاضرین بر خطرات استفاده از پرندگان مهاجر و مرغ‌های محلی بدون نظارت و تایید دامپزشک اتفاق نظر داشته و خطر شیوع بیماری‌های ویروسی مانند آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را جدی دانستند.

مباحث نظارت جدی بر بازارهای هفتگی، برخورد با شکارچیان متخلف و نظارت قوی‌تر سازمان دامپزشکی بر بازار فروش طیور در مازندران از جمله موارد مورد بحث در این نشست بود.

در حاشیه این نشست مسعود قنبری کارشناس ارشد و متخصص پرورش دام و طیور به این نکته اشاره کرد که چرا حتما باید از محصولات کشتار شده در کشتارگاه‌های مورد تایید سازمان دامپزشکی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه چرا باید محصولات طیور مورد تایید سازمان دامپزشکی را استفاده و نباید از گوشت پرندگان مهاجر تغذیه کرد، تصریح کرد: ریسک استفاده از گوشت مرغ‌های محلی و پرندگان و به صورت سنتی بالا است و بهتر است استفاده نشوند.

این متخصص پرورش دام و طیور با اشاره به اینکه گوشت پرندگان مهاجر به هیچ وجه سالم نیست و آلودگی‌های فراوانی دارد، یادآور شد: هیچ مرغ هورمونی در کار نیست، به هیچ وجه مرغ هایی که در فضاهای سنتی و غیر بهداشتی و بدون نظارت دامپزشک پرورش و کشتار می شوند مصرف شان توصیه نمی شود.

این کارشناس تاکید کرد: به هیچ وجه مردم پس از کرونا، از محصولات گوشتی تایید نشده و ذبح شده به صورت سنتی استفاده نکنند و از فقط محصولات مورد تایید کشتارگاه‌های سازمان دامپزشکی بهره بگیرند.

 لزوم آموزش و آگاهی در مدارس و دانشگاه‌ها درخصوص تغذیه سالم و افزایش فرهنگ‌عمومی نسبت به تهیه مواد غذایی سالم مورد تاکید اعضای این نشست بود.

در پایان مقرر شد همایشی برای بررسی دقیق‌تر ابعاد موضوع با کارشناسان امر در بنیاد علمی‌حریری برگزار شود.

منبع: ایسنا

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 11 آبان، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 37,632
بازدید ديروز : 93,393
مجموع بازدید : 87,269,417
مهمان: 87
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 87
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir