صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: کاهش ابتلا به سرطان پستان با ۱۵ دقیقه ورزش روزانه.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که ۱۵ دقیقه ورزش روزانه به كاهش ابتلا به سرطان پستان، کمک می‌کند.

علی یعقوبی عضو هیئت علمی گروه رادیوآنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پزشکی اظهار کرد: یکی از شایع‌ترین انواع سرطان‌هایی که در زنان و به تعداد فراوان در جهان اتفاق می‌افتد، سرطان پستان است و جامعه ایرانی هم از این قضیه مستثنی نیست.


او افزود: طبق آمارها از هر ۶ یا ۷ زن، یک نفر در طول حیات خود به سرطان پستان مبتلا می‌شود. علی رغم اینکه همه تصور می‌کنند که فقط زن‌ها به سرطان پستان مبتلا می‌شوند، یک درصد از مجموع آمار مبتلایان به این بیماری را مردان در برمی‌گیرند.


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: وجود هر نوع توده در بافت پستان مردان هم باید با حساسیت بررسی شود و افراد نباید از این مسئله به راحتی عبور کنند.


او تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر سن ابتلا به سرطان پستان بین ۱۰ تا ۱۵ سال کاهش پیدا کرده است. اگر در سال‌های گذشته گفته می‌شد که ابتلا به سرطان پستان بین گروه سنی سالمندان ۵۰ تا ۶۰ سال بیشتر مشاهده می‌شود، امروزه رنج سنی مبتلایان به ۳۵ تا ۴۰ سال رسیده است.


این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد ابتلا به سرطان پستان به ژنتیک مربوط است. عوامل محیطی نشان داده است که ۳۰ تا ۴۰ درصد موارد ابتلا به سرطان پستان مثل خیلی از سرطان‌ها و بیماری‌های دیگر وابسته به عوامل محیطی هستند.


یعقوبی تصریح کرد: متاسفانه بیمارانی را مشاهده می‌کنیم که بعد از ماموپلاستی توده‌هایی پیدا می‌کنند که با تصورات خود آن‌ها را با عمل‌هایی که انجام دادند، مرتبط می‌بینند و به همین دلیل دیرتر به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند.


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: زن‌ها باید بدانند که علی رغم انجام ماموپلاستی، باید وجود هر نوع توده‌ای را جدی بگیرند و برای تجربه زندگی سالم‌تر به نوع تغذیه خود توجه کنند.


یعقوبی افزود: همه ما بدانیم که از چه نوع مواد غذایی مصرف می‌کنیم و در واقع نیازهای غذایی بدن خود را شناسایی کنیم و بر اساس این نیازها، تعادل و تنوع مواد غذایی روزانه خود را تعیین و مورد استفاده قرار دهیم.


او ادامه داد: نتیجه تحقیقات پژوهشگران حوزه سلامت این است که حدود ۷۵ دقیقه ورزش هفتگی و یا ۱۵ دقیقه ورزش روزانه به كاهش ابتلا به سرطان پستان، کمک شایانی می‌کند.


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: داشتن وزن متعادل و مناسب نیز خطر احتمال ابتلا به سرطان پستان را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. بروز چاقی در نتیجه داشتن سبک زندگی شهری در بین افراد بروز پیدا کرده است. طبق بررسی ها سرطان پستان در ۷۵ درصد موارد در بافت چربی زنانی که اضافه وزن دارند، ایجاد شده است.


او در پایان گفت: چربی‌های شکمی در اغلب اوقات باعث بروز هورمون‌های زنانه می‌شوند، بنابراین با داشتن وزن متعادل، ریسک ابتلا به سرطان پستان به شدت کاهش پیدا می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 24 مهر، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 740
بازدید ديروز : 5,600
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir