صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: کمبود خوراک دام و طیور به دلیل عدم تخصیص ارز واردات است
اخبار صنایع وابستهکمبود خوراک دام و طیور به دلیل عدم تخصیص ارز واردات است......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صداوسیما، حجت الاسلام نقدعلی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای خوراک دام و طیور سالیانه حدوداً ۱۸ میلیون تن نیاز کشور است گفت: از این مقدار حدود ۱۵ میلیون تن را وارد می کنیم و در بین تولیدات کشاورزی ارقام و اقلام مصرفی دام داری ها و مرغداری ها کمترین تولید را در داخل داریم و بنابراین وابستگی به نهاده های دام و طیور یکی از پاشنه های آشیل کشور است.

وی با بیان اینکه در طول سالیان گذشته کمترین سیاست گذاری در جهت خودکفایی در عرصه نهاده های دام و طویر داشته ایم، اظهار کرد: با وجود تولیدات بالای کشاورزی به دلیل عدم اجرای آمایش سرزمینی در حوزه دام و طیور دچار کمبود هستیم و ناچاراً باید واردات را انجام دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره مشکلاتی که در حوزه دام و طیور در چند ماه گذشته به وجود آمده است، گفت: واردات نهاده های دامی به جز بخش کوچکی که در رابطه با امنیت غذایی است، در دست بخش خصوصی است. در حال حاضر بر اساس اعلام اتحادیه دام و طیور ۴۰۳ فرد حقوقی یا حقیقی در زمینه واردات دام و طیور فعالیت می کنند.

وی ضمن اشاره به سیاست غلط تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی که پس لرزه های آن را در بخش نهاده های دامی امروز احساس می کنیم، اظهار کرد: تخصیص ارز در ماه های بهمن و اسفند برای واردات نهاده های دام و طیور بسیار کم شد و وزارت صمت نیز در این زمینه سکوت کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: در طی ماه های بعد، ارز لازم برای واردات خوراک دام و طیور انجام نشد و بانک مرکزی به دلیل مشکلات به وجود آمده ارزی نداشت و در نتیجه برای واردات تخصیص نداد و در نتیجه بازار با چالش کمبود نهاده های دام و طیور مواجه شد و نتیجه آن افزایش قیمت ها در چند ماه گذشته بوده است.
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 23 مرداد، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,454
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,359,707
مهمان: 453
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 453
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]