سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

قیمت تخم مرغ داخلی کاهش یافت
داخلی
وزارت جهادکشاورزی با جایگزینی 70 درصد گله های مرغ تخم گذار آسیب دیده از بیماری آنفلوانزای پرندگان، امیدوار است از خردادماه امسال شرایط تولید تخم مرغ پایدار شود و ایران دوباره به چرخه صادرکنندگان ...


به گزارش مرکز طیوران افزایش قیمت تخم مرغ از ماه های آذر و دی 96 آغاز شد که از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور و معدوم شدن بخش عمده ای واحدهای مرغ تخم گذار، افزایش نرخ ارز و به تبع آن رشد نرخ نهاده های دامی نشات گرفته بود، به طوری که نرخ هر عدد تخم مرغ به 700 تومان و هر شانه دو کیلوگرمی به 21 هزار تومان در بازار رسیده بود.
این درحالیست که پیش از این قیمت هر عدد تخم مرغ معمولی بین 300 تا 400 تومان و هر شانه 2 کیلوگرمی حدود 9 تا 11 هزار تومان بود.
دولت تدبیر و امید در اوایل بهمن ماه برای متعادل کردن بازار اقدام به واردات تخم مرغ کرد که با وجود نوسانات، تاثیرگذار بود؛ در آن زمان مقرر شد هر شانه تخم مرغ وارداتی با قیمت 12 هزار و 600 تومان در میادین و فروشگاه ها عرضه شود در حالی که نرخ تخم مرغ داخلی در بازار می تاخت و به 18 هزار تومان رسیده بود.
طبق برآوردهای وزارت جهادکشاورزی قیمت منطقی هر کیلوگرم تخم مرغ حدود 45 هزار ریال بوده و میزان تولید تخم مرغ 940 هزار تن در سال است.
گزارش میدانی از نرخ ها در بازار امروز (دوشنبه) نشان می دهد در برخی خرده فروشی ها قیمت هر شانه تخم مرغ داخلی بین 15 تا 16 هزار و 500 تومان عرضه می شود اما نرخ اعلامی اتحادیه پرنده و ماهی، حدود 12 هزار تومان است.
مهدی یوسفخانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی تهران در گفت و گو با ایرنا از متعادل شدن بازار تخم مرغ خبرداد و گفت: اکنون قیمت هر شانه 30 تایی تخم مرغ داخلی با قیمت وارداتی آن برابری می کند و قیمت ها کاهش یافته است.
وی درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت تخم مرغ و گوشت مرغ افزود: اکنون بیش از 70 درصد نهاده های اولیه تولید دام و طیور از محل واردات تامین می شود بنابراین افزایش قیمت ارز در نرخ این محصولات در آینده نه چندان دور تاثیر خواهد داشت.
به گفته یوسفخانی، امروز قیمت هر شانه تخم مرغ داخلی و وارداتی در سطح بازار 12 هزار و 500 تومان برای مصرف کنندگان است.
این مسئول صنفی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها بین 5300 تا 5500 تومان، محل کشتارگاه (نقدی) 7500 تومان، میدان بهمن 6800 تومان، واحدهای صنفی عمده 7650 تومان و خرده فروشی ها 8400 تومان است.
وی افزود: قیمت های اعلامی گوشت مرغ نرخ استعلامی بوده و فروشندگان می توانند با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب 10 درصد سود اقدام به فروش کنند.
 شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در نیمه دوم سال گذشته 20 استان کشور را درگیر کرد و در نهایت 24 میلیون و 500 قطعه مرغ در 567 واحد مرغداری معدوم شد.
وزارت جهادکشاورزی با جایگزینی 70 درصد گله های مرغ تخم گذار آسیب دیده از بیماری آنفلوانزای پرندگان، امیدوار است از خردادماه امسال شرایط تولید تخم مرغ پایدار شود و ایران دوباره به چرخه صادرکنندگان تخم مرغ باز می گردد.

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 20 فروردین، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 528
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,681
مهمان: 43
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 43
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir