قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

طرح ذبح نذورات طیور درقم اجرا می شود
داخلی
رفیعی گفت: با توجه به انجام کشتار مرغ به شیوه کاملا غیربهداشتی در برخی واحدهای عرضه و فروش مرغ زنده در سطح شهر، دامپزشکی قم درصدد است تا با اجرای طرحی، امکان ذبح بهداشتی...


به گزارش مرکز طیوران مهدی رفیعی، اظهار داشت: بر اساس این طرح که قرار است امسال و با همکاری کشتارگاه بهاران قم انجام شود، کار ذبح طیور برای کسانی که نذر دارند در محل کشتارگاه یاد شده صورت خواهد گرفت.
وی گفت: با توجه به انجام کشتار مرغ به شیوه کاملا غیربهداشتی در برخی واحدهای عرضه و فروش مرغ زنده در سطح شهر، دامپزشکی قم درصدد است تا با اجرای طرحی، امکان ذبح بهداشتی و شرعی مرغ را در کشتارگاه بهاران فراهم کند.
قم دارای سه کشتارگاه صنعتی طیور تحت عنوان بهاران، نگین و مهر زمستانه است که مهر زمستانه در حال حاضر فعال نیست.
کشتارگاه صنعتی طیور بهاران قم در سال 1377 با ظرفیت کشتار 6000 قطعه در ساعت تاسیس شد.
این کشتارگاه دارای امکانات متنوعی از جمله کارخانه تبدیل ضایعات، امکانات قطعه بندی و فرآوری، کارخانه یخ، امکانات بسته بندی پیشرفته و امکان نگهداری زیر صفر تا ظرفیت 1000 تن است.

وی افزود: با اجرای این طرح که زمان دقیق آن به زودی اطلاع رسانی خواهد شد، مردم اگر قصد ذبح مرغ برای ادای نذر خود را دارند، می توانند به جای مراکز غیر مجاز، با تماس تلفنی با کشتار مذکور واقع در کیلومتر جاده قدیم قم - تهران اقدام به این کار کنند.
رفیعی گفت: در این کشتارگاه برای هر فرد نذر کننده هر تعداد مرغی که سفارش دهد، با رعایت مسائل شرعی زیر نظر یک شخص روحانی ذبح، و به نزدیکترین فروشگاه زنجیره ای و یا تعاونی موجود در محل سکونت فرد فرستاده می شود، تا در اسرع وقت نسبت به تحویل آن از فروشگاه اقدام کند.

مدیرکل دامپزشکی قم در پایان با تاکید بر توجه جدی مردم به رعایت توصیه های بهداشتی در خصوص مصرف مرغ و تخم مرغ گفت:مردم به هیچ وجه در خانه های خود طیور را نگهداری نکنند و از ذبح آن در محل های غیر بهداشتی خودداری نمایند.
وی واحدهای عرضه مرغ زنده در میدان شهید مطهری و ابتدای خیابان خاکفرج قم را از جمله مراکزی که توسط آنها ذبح غیر بهداشتی صورت می گیرد، دانست، و گفت: در نمونه برداری که از یکی از این واحدها صورت گرفت، نتیجه آزمایش ویروس آنفلوانزای حاد پرندگان آن مثبت بود.

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 20 فروردین، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 201
بازدید ديروز : 8,040
مجموع بازدید : 66,242,921
مهمان: 143
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 143
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir