سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

ويروس آنفلوانزاي مشترک بين طيور و انسان در گيلان مهار شد
داخلی
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور ادعاهايي مبني بر پخش اين ويروس در مناطق ديگر را تکذيب کرد و افزود: اين ويروس تنها در پرندگان مهاجر حيات وحش شناسايي شده بود و...


به گزارش مرکز طیوران «علي‌صفر ماکنعلي» روز يکشنبه در نخستين نشست خبري خود در سال جديد که در محل اين سازمان برگزار شد در خصوص بروز سويه جديد مشترک بين انسان و طيور در کشور و کيفيت واکسن تب برفکي پاسخ داد و افزود: در سال 2006 براي نخستين بار ويروس آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان H1N1 مشترک بين انسان و پرندگان در منطقه انزلي استان گيلان شناسايي شده بود که پس از گذشت 12 سال ويروس آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان H1N6 مشترک انسان و پرندگان در پارک ملي بوجاق استان گيلان شناسايي، رصد و مهار شد.

معاون سازمان دامپزشکي کشور اظهار داشت: به دليل حساسيت بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان اين معاونت کنترل بيماري را در منطقه به طور رسمي برعهده گرفت و براساس مدل کلاسيک براي نخستين بار در دنيا، از ورود ويروس پرندگان مهاجر به پرندگان بومي جلوگيري شد.
ماکنعلي تصريح کرد: اين مهم در 150 نقطه استان گيلان به شکل هدفمند شناسايي و بيش از 32 هزار نمونه برداري صورت گرفت.
وي ادعاهايي مبني بر پخش اين ويروس در مناطق ديگر را تکذيب کرد و افزود: اين ويروس تنها در پرندگان مهاجر حيات وحش شناسايي شده بود و در هيچ نقطه استان گيلان اين ويروس ديده نشده است.

به گفته وي، بقيه نقاط کشور که مسير جهاني پرواز اردک از بوجاق گيلان، کرمانشاه، لرستان و ايلام است، تحت کنترل و نظارت قرار دارد.
معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان حفاظت محيط زيست کشور، اکنون مهاجرت پرندگان مهاجر مناطق انزلي و بوجاق استان گيلان شروع شده است و تا پايان اين هفته به طور کامل اين پرندگان از کشور خارج مي شوند.

وي اضافه کرد: با خروج اين پرندگان از کشور، سازمان دامپزشکي به طور رسمي وضعيت رصد، پايش و کنترل اين بيماري در منطقه مذکور را در يک سند 34 صفحه اي طي روزهاي آتي منتشر مي کند که نحوه عمليات و مهار ويروس است.
ماکنعلي درباره نقل و انتقال غيراصولي و بهداشتي لاشه پرندگان کشتار توسط کشتارگاه ها و قصابي ها گفت: متاسفانه تخلفاتي در جابجايي لاشه توسط برخي کشتارگاه ها و قصابي ها صورت مي گيرد که در صورت اطلاع با متخلفان برخورد قانوني مي شود.

وي از شهروندان در سراسر کشور خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوي کشتارگاه ها و قصابي ها موارد را به نزديکترين دامپزشکي شهرستان و استان خود اطلاع دهند تا پيگيري و برخورد شود.

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 19 فروردین، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 522
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,669
مهمان: 45
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 45
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir