سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

نابودی بیش از یک میلیون قطعه مرغ در استان اصفهان
داخلی
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نزدیک به ۴۰۱ هزار و ۱۱۷ قطعه مرغ تخم گذار و گوشتی در شهرستان کاشان نابود شده که...


به گزارش مرکز طیوران شهرام موحدی در جلسه ستاد مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان کاشان، اظهار کرد: استان‌های قم، قزوین و البرز به ترتیب بیشترین میزان تلفات را در بحث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان داشتند و در شرایط فعلی بخش بزرگی از تخم مرغ کشور را استان اصفهان تامین می‌کند.

وی با بیان اینکه وضعیت کاشان در شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بحرانی نیست، اما ظرفیت تبدیل شدن به کانون بحران را دارد، افزود: کنترل این بیماری خارج از توان یک دستگاه است و بر اساس ابلاغ دستورالعمل مقابله با این بیماری از سوی وزیر کشور، همه دستگاه‌ها باید مشارکت داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نزدیک به ۴۰۱ هزار و ۱۱۷ قطعه مرغ تخم گذار و گوشتی در شهرستان کاشان نابود شده که ۳۲۷ هزار و ۳۷۶ قطعه مرغ در هفت واحد تخم گذار، ۳۸ هزار و ۱۸۶ قطعه مرغ مادر گوشتی از یک واحد پرورش و ۳۵ هزار و ۵۵۵ قطعه از یک واحد تولید پولت در شهرستان کاشان بود.

وی با بیان اینکه پس از نفت و صنایع وابسته، بیشترین حجم سرمایه گذاری در کشور به حوزه کشاورزی به ویژه پرورش دام و طیور اختصاص می یابد، گفت: در این راستا واحدهای مرغداری آموزش های لازم را جهت رعایت مسائل بهداشتی ببینند.

موحدی تاکید کرد: مالکان واحدهای پرورش دام و طیور باید برای نوسازی واحدها و رعایت استانداردها اقدام کنند چرا که فرسودگی، رعایت نکردن مسائل بهداشتی و حمل و نقل بی ضابطه آسیب رسان است.

وی افزود: مرغ و به ویژه تخم مرغ، به دلیل تامین پروتئین قشرهای کم برخوردار، کالایی فوق راهبردی محسوب می شود و حذف آن از سبد غذایی مشکلات بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

منبع: ایسنا

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 19 فروردین، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 522
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,669
مهمان: 45
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 45
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir