سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

نیازی به واردات تخم مرغ نداریم
داخلی
طلاکش ادامه داد: متوسط مصرف تخم مرغ در فصل بهار و تابستان نسبت به پاییز و زمستان 25 درصد کمتر است که با وجود جوجه ریزی های صورت گرفته و روند مساعد تولید در اصفهان و مشهد نیازی ...


فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار از کاهش نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 5 هزار و 400 تومان بوده که نسبت به روزهای پایانی سال گذشته بیش از هزار تومان کاهش یافته است.

وی کاهش تقاضا برای خرید تخم مرغ را دلیل اصلی روند نزولی قیمت دانست و افزود: با توجه به روند کنونی بازار پیش بینی می شود که قیمت تخم مرغ در بازار افزایشی نخواهد یافت.

طلاکش ادامه داد: متوسط مصرف تخم مرغ در فصل بهار و تابستان نسبت به پاییز و زمستان 25 درصد کمتر است که با وجود جوجه ریزی های صورت گرفته و روند مساعد تولید در اصفهان و مشهد نیازی به واردات تخم مرغ نیست.

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با اشاره به آخرین وضعیت واردات تخم مرغ بیان کرد: با توجه به افزایش تعرفه واردات از 5 به 35 درصد و جوابگو بودن نیاز داخل در فصل بهار، واردات تخم مرغ صرفه اقتصادی ندارد و در ماه های پایانی سال تنها به سبب مدیریت قیمت واردات صورت گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که دلایل بالا بودن نرخ تخم مرغ در خرده فروشی ها چیست،افزود: طی این سال ها دولت از راه اشتباه درصدد کنترل بازار است چرا که همیشه به جای نظارت در عمده فروشی ها و خرده فروشی ها،قیمت تخم مرغ درب مرغداری را کنترل می کرد درحالیکه این سیاست طی این سال ها ناموفق بوده و تاثیری در کنترل بازار نداشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 16 فروردین، 1397 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 957
بازدید ديروز : 5,637
مجموع بازدید : 67,967,567
مهمان: 97
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 97
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir