سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

جهان: آتشفشان مایون فیلیپین در آستانه انفجار
اخبار روز دنیاآتشفشان مایون فیلیپین در آستانه انفجار ......

مرکز آتشفشان و لرزه نگاری فیلیپین با انتشار گزارشی مبنی بر ثبت وقوع ۴۱ زمین لرزه آتشفشانی و ۱۶ رویداد ریزش سنگ از آتشفشان مایون در شمال شرق فیلیپین هشدار داد این کوه در آستانه انفجاری قریب الوقوع است.

به گزارش دوشنبه ایرنا از روزنامه «فیل استار»، اداره عمران و رفاه اجتماعی فیلیپین نیز باصدور اطلاعیه ای تعداد تخلیه شدگان از استان آلبای فیلیپین در شمال شرق این کشور را به دلیل فعالیت های آتشفشانی کوه مایون، حدود 30 هزار خانواده و 90 هزار نفر اعلام کرد.

طبق این گزارش انفجارهای پیاپی در دهانه آتشفشان مایون که ممکن است چند ماهی ادامه پیدا کند، باعث شده تا مقامات فیلیپینی برای تخلیه ساکنان مناطق مورد آسیب ناشی از غبارها و مواد مذاب آتشفشانی، بیش از 1.1 میلیون دلار هزینه کند.

«رودریگو دوترته» رئیس جمهوری فیلیپین نیز قرار است بزودی به آستان «آلبای» این کشور که سه ماه وضعیت اضطراری در آن اعلام شده ، برود تا از نزدیک شرایط را بررسی کرده و دستور اقدامات لازم را برای بهبود اوضاع آسیب دیدگان صادر کند.

بر اساس گزارش مؤسسه آتشفشان و لرزه شناسی فیلیپین، کوه مایون روز گذشته (یک شنبه) در چهار نوبت انفجار داشته و غبارهای غلیظ خطرناک را منتشر کرده است که هر بار به مدت 57 دقیقه طول کشیده است.

باران های سیل آسیا در منطقه غبارآلود اطراف مایون طی 2 روز گذشته، باعث به راه افتادن گل رود هایی شده که مخلوطی از موادمذاب و خاکسترهای آتشفشانی در کانال های آبی این مناطق بوده است

مرکز آتشفشان و لرزه نگاری فیلیپین همچنین 41 زمین لرزه آتشفشانی و 16 رویداد ریزش سنگ از کوه مایون را در روزهای اخیر ثبت کرده است و همین موضوع سبب شده تا افراد محلی به دلیل استنشاق گازهای خطرناک دچار تنگی نفس شدید شوند.

این مرکز فوران خطرناک آتشفشان مایون را قریب الوقوع اعلام کرده است که به همین دلیل نیروهای فیلیپینی در پی تخلیه کامل این مناطق پیش از وقوع یک فاجعه انسانی هستند.

زمین شناسان می گویند در صورتی که فعالیت کامل این آتشفشان شروع شود، مواد مذاب در مدت چند دقیقه تا صدها کیلومتر اطراف کوه را مدفون خواهد ساخت.

شدیدترین فعالیت آتشفشان «مایون» در فوریه سال 1841 میلادی رخ داد که دراثر گدازه‌های این آتشفشان یک شهر به طور کامل مدفون و حدود یک هزار و 200 نفر کشته شدند.

فیلیپین با جمعیتی بالغ بر 103 میلیون نفر جمعیت از جمله کشورهای جنوب شرق آسیاست که دربخش غربی اقیانوس آرام با بیش از هفت هزار جزیره روی کمربند آتشفشانی منطقه واقع شده است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,008
بازدید ديروز : 5,637
مجموع بازدید : 67,967,669
مهمان: 102
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 102
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir