سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

جهان: بیش از 4 و نیم میلیون ایرانی گرفتار سنگ کلیه هستند
اخبار روز دنیابیش از 4 و نیم میلیون ایرانی گرفتار سنگ کلیه هستند......

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه با اشاره به عوامل ایجاد سنگ‌های سیستم ادراری گفت: سالانه بیش از 80 هزار نفر به جمعیت بیماران دچار سنگ‌های ادراری افزوده می‌شود.

به گزارش فارس، عباس بصیری در مراسم رونمایی از داروی اوروسیترا که برای درمان سنگ کلیه به کار می‌رود، اظهار داشت: شیوع سنگ‌های سیستم ادراری در جوامع مختلف حدود یک تا 15 درصد است و این مسئله به عوامل متعددی همچون سن،‌ جنسیت، سابقه خانوادگی‌، موقعیت جغرافیایی، مصرف پایین مایعات، رژیم غذایی حاوی پروتئین دارد.

وی افزود: مصرف مواد غذایی حاوی اگزالات نیز احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش داده و این مشکل در مردان بیشتر از زنان مشاهده می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام گرفته بروز سنگ‌های کلیه رو به افزایش است،‌ادامه داد: ایران نیز در منطقه جغرافیایی با شیوع بالای سنگ قرار داشته و حدود 4 میلیون و 560 هزار ایرانی سابقه سنگ‌سازی دارند.

بصیری بیان داشت:‌همچنین بیش از 80 هزار نفر در سال به جمعیت سنگ‌سازان اضافه می‌شوند و مناطق غربی، شمال‌غربی و جنوبی ایران بیشتر مبتلا به این بیماری هستند. همچنین فصل پاییز شایع‌ترین فصل بروز سنگ کلیه است.

وی عنوان کرد:‌در سال 2008 بار بیماری‌های اورولوژی را در کشور بررسی کردیم که بالاترین بار بیماری را سنگ‌های ادراری داشت که آمار آن حتی از سرطان عفونت ادراری بیشتر بود همچنین کلسیم شایع‌ترین جزء سنگ‌های سیستم ادراری است و کاهش منیزیم ادرار و PH اسیدی عامل سنگ ادراری به شمار می‌رود.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه به فعالیت تنها کلینیک پیشگیری از سنگ اشاره کرد و گفت:‌این کلینیک حتی تنها کلینیک پیشگیری از سنگ بوده که در انجام بررسی روی بیش از 2 هزا بیمار مشخص شده که 72 درصد این افراد دچار کمبود حجم ادرار بوده و کاهش منیزیم و کلسیم بالای ادراری را دارند که این مسئله برعکس کشورهای غربی است.

بصیری اضافه کرد: عود سنگ نیز در بیماران زیاد است به طوریکه طی یکسال 10 تا 23 درصد بیماران سنگ‌سازی‌شان عود می‌کند و این هزینه درمان سنگ را در کشور افزایش می‌دهد.همچنین 50 درصد افراد دچار سابقه سنگ‌های ادراری 5 سال پیش از درمان مجدد مشکل‌شان عود می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه خاطرنشان کرد: استفاده از داروی اوروسیترا در کمک به بیماران دچار سنگ کلیه بسیار مؤثر است و نسبت به داروهای قبلی که نوعی پودر بوده برای بیمار مصرفش خوشایند است و عارضه گوارشی کمتری دارد.

 

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 531
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,687
مهمان: 45
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 45
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir