سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

جهان: افزایش ۶ درصدی سکته‌های مغزی با افت دما
اخبار روز دنیاافزایش ۶ درصدی سکته‌های مغزی با افت دما......

جراح مغز و اعصاب گفت: در روزهای بسیار سرد و برفی به ازای هر ۱۵ درجه سانتیگراد افت دما ریسک سکته‌های مغزی ۶ درصد افزایش می‌یابد.

مهدی خواجوی جراح مغز و اعصاب در گفت‌وگو با فارس، در ارتباط با برودت هوا و سکته‌های مغزی اظهارداشت: طبق تحقیقات صورت گرفته در روزهای بسیار سرد و برفی به ازای هر 15 درجه سانتیگراد افت دما ریسک سکته‌های مغزی 6 درصد افزایش می‌یابد.

وی افزود: اگر افراد سالمند در اطرافیان خود دارید و یا افراد میانسال با فشار خون بالا، دیابت، کلسترول بالا و سیگاری، حتما به آنها کمک کنید تا داروهای مربوطه را در زمان مناسب و با دوز درست مصرف کنند همچنین، حتما فشارخون آنها را به‌ویژه اگر آسپیرین مصرف می‌کنند تا دوبار در روز چک کنید و اگر فشار خون آنها از 14 روی 9 بالاتر بود حتی علیرغم مصرف داروی ضدفشارخون با پزشک تماس بگیرید.

این جراح مغز و اعصاب ادامه داد: همچنین در صورت دیدن هر علامت جدیدی در سالمندان اطراف خود مانند سنگین شدن تکلم یا بخشی از بدن فورا با اورژانس تماس بگیرید واز بیرون رفتن افراد سالمند جلوگیری کنید و در کنار پنجره فضایی آرام برای آنها فراهم کنید تا از برف لذت ببرند.

خواجوی اضافه کرد: خانم‌های بعد از سنین یائسگی، به‌علت پوکی استخوان و لغزنده بودن معابر حتما در موارد غیرضروری از تردد خارج از خانه خودداری کنند چون در صورت زمین خوردن، شکستگی مچ دست و لگن برای آنها فاجعه بار خواهد بود و تا ماه ها درگیر درمان و جراحی خواهند شد.

 

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 9 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 522
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,669
مهمان: 45
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 45
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir