سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

صنایع: 1500 میلیارد ریال غرامت کشاورزان پرداخت شد
اخبار صنایع وابسته
1500 میلیارد ریال غرامت کشاورزان پرداخت شد......


به گزارش مرکز طیوران «محمدابراهیم حسن نژاد» افزود: این درحالیست که از ابتدای سال تاکنون بالغ بر 9 هزار و 330 میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی وارد شده است.
وی اظهار داشت: اکنون پرونده تکمیل شده خسارت کشاورزان تحت پوشش بیمه که زیان دیده اند، سرعت گرفته است.
به گفته وی، صندوق بیمه کشاورزی اکنون بخش عمده فعالیت های زراعی، باغی، دامپروری مرغداری، آبزی پروری و منابع طبیعی را زیر پوشش حمایتی خود دارد.
وی درخصوص فرایند بیمه گفت: در کوتاه ترین زمان ممکن پس از اعلام، ثبت خسارت توسط بیمه گذاران
امر انجام می شود و کارشناسان بیمه به ارزیابی خسارت های وارد شده می پردازند.
حسن نژاد تصریح کرد: منابع مالی صندوق بیمه کشاورزی مرکب از دو بخش است که یک بخش آن به عنوان حق بیمه سهم بیمه گذار، همزمان با عقد قرارداد بیمه از وی دریافت می شود اما بخش بیشتر مربوط به سهم دولت است و باید در قانون بودجه پیش بینی و از سوی دولت تامین شود.
حسن نژاد افزود: طبق بند ب ماده 32 قانون برنامه ششم توسعه کشور، علاوه بر ایجاد ردیف مستقل در بودجه سالیانه کشور برای پرداخت بیمه صندوق بیمه محصولات کشاورزی، میزان بودجه صندوق که از جنس حق بیمه سهم دولت است، باید 100 درصد تخصیص یافته تلقی شود.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اظهار داشت: با توجه به حجم زیاد ریسک های گوناگون در کشور، کل غرامت های تایید شده بالغ بر 9 هزار 330 میلیارد ریال است.
وی افزود: به تازگی با تامین مبلغ 1500 میلیارد ریال بخشی از خسارات مرغداران آسیب دیده از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تحت عنوان حذف کانون های آلوده، سایر طیور تحت پوشش بیمه پرداخت شده است.
وی گفت: همچنین تمامی غرامت های کشاورزان تا سقف 2 میلیون ریال و بخشی از دیگر خسارات به حساب بیمه گذاران واریز شده است.
به گفته حسن نژاد، صندوق بیمه ضمن بهره گیری از سامانه جامع برخط (آنلاین)بیمه کشاورزی علاوه بر کاهش چشمگیر عامل خطاهای انسانی و ریسک عملیاتی، به رکورد ایجاد پوشش بیمه ای برای بیش از 80 میلیون قطعه طیور در ماه دست یافت که در نوع خود بی سابقه بوده است.
وی افزود: امکان رصد شبانه روزی همه فرآیندهای مالی و عملیاتی از طریق سامانه جامع برای تحصیل رضایتمندی بیمه گذاران کشاورزی مقدور شده است.
وی اظهار امیدواری کرد، با تامین بهنگام حق بیمه سهم دولت، غرامت بیمه گذاران و کشاورزان به موقع پرداخت شود.
به گزارش ایرنا، در سال زراعی ۹۵-۹۶ صندوق بیمه کشاورزی با صدور تعداد بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار فقره بیمه نامه، بابت تعداد ۶۸۳ هزار پرونده ارزیابی شده خسارت (بااحتساب پرونده های واصله) میزان ۱۰هزار و ۷۴ میلیاردریال از خسارات را در صورت تایید نهایی، در حال پرداخت دارد.
طبق بررسی های کارشناسان بیمه، از زمان شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاکنون بیش از سه هزار میلیارد ریال خسارت به واحدهای مرغ تخمگذار وارد شده است.
واحدهای پرورش مرغ تخمگذار کشور از سال 95 تاکنون با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان درگیر بودند که تاکنون 1300 میلیارد ریال از خسارت های آنها بابت معدوم سازی پرداخت شده است.
طبق آمارها بیماری آنفلوانزای مرغی به واحدهای مرغ مادر گوشتی نیز نفوذ پیدا کرده و مبتلا شده اند که در صورت شیوع آن در واحدهای گوشتی احتمال گران شدن گوشت مرغ نیز در بازار مصرف می رود.
این درحالیست که طبق آمار سازمان دامپزشکی کشور از ابتدای سال تاکنون 14 میلیون قطعه مرغ بومی و تخم گذار صنعتی در بیش از 15 استان کشور معدوم شده است.

منبع: ایرنا
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 بهمن، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 522
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,669
مهمان: 44
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 44
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir