قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

صنایع: هیچ گندمی روی دست کشاورز نخواهد ماند
اخبار صنایع وابسته
هیچ گندمی روی دست کشاورز نخواهد ماند......


به گزارش مرکز طیوران به نقل از ایانا وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه تمامی مطالبات گندمکاران تا آخر آبان‌ماه پرداخت شده است، افزود: قیمت تضمینی برای سال جدید در حال بررسی است و هنوز از طرف شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ نشده است. البته نظر وزارتخانه بر این است که قیمت مذکور باید نسبت به سال گذشته افزایش یابد. هرچند که در تراز بودجه پنج‌هزار میلیارد تومان کسری برای خرید تضمینی گندم اتفاق افتاد، اما جای نگرانی نیست. زیرا طبق پیش‌بینی‌ها این کسری از محل‌های دیگر قابل جبران است؛ بنابراین هیچ گندمی روی دست کشاورز نمی‌ماند.

حجتی بیان کرد: در سال جاری برای تأثیر کیفیت در خرید گندم، تغییر خاصی اتفاق نمی‌افتد، اما در نظام خرید اصلاحاتی صورت خواهد گرفت که منفعت آن نصیب کشاورزان می‌شود. به طوری که قرار است بخشی از این گندم از طریق بورس عرضه و به بخش خصوصی فروخته شود. خرید مازاد آن نیز بر عهده دولت است.

وی درباره شتاب بیشتر تورم در کالاهای خوراکی توضیح داد: این موضوع به‌صورت دائم و برای تمام محصولات اتفاق نمی‌افتد. به‌عنوان مثال، قیمت گوشت مرغ طی چند سال گذشته تغییر خاصی نکرده و شاید دو تا سه درصد بالا رفته باشد. در حالی که برآوردها نشان می‌دهد که این محصول باید حداقل هفت‌هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلوگرم عرضه شود.

حجتی در پایان تأکید کرد: فراز و نشیب‌هایی که در قیمت برخی محصولات مانند حبوبات اتفاق می‌افتد، متأثر از قیمت‌های جهانی است. به‌عنوان مثال حبوبات که واردات آن با کف تعرفه یعنی پنج درصد است، با افزایش قیمت جهانی، در داخل نیز شیب صعودی می‌گیرد. در محصولات دیگری مانند عدس، نخود و آنهایی که به واردات وابسته هستند، همین قواعد وجود دارد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 24 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 8,016
بازدید ديروز : 8,238
مجموع بازدید : 66,242,471
مهمان: 126
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 126
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir