سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

صنایع: توزیع 23 میلیون دز واکسن طیور در اردبیل
اخبار صنایع وابستهتوزیع 23 میلیون دز واکسن طیور در اردبیل......

دکتر صادق صالحی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این میزان واکسن برای پیشگیری از بیماری های واگیردار طیور در بین واحدهای پرورش طیور استان توزیع و مصرف شده است.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون به موقع ، رعایت ضوابط بهداشتی قرنطینه ای و مدیریت مناسب در طول دوره پرورش نقش عمده ای در کنترل بیماری های طیور دارد، افزود: تنظیم برنامه واکسیناسیون واحدها بر اساس شرایط بهداشتی، قرنطینه ای و نظارت دقیق بر فرآیند اجرای واکسیناسیون در ایمن سازی جمعیت طیور اهمیت اساسی دارد.
وی با تأکید بر لزوم نظارت بهداشتی دامپزشکی از مرحله تولید تا مصرف محصولات دامی در جهت ارتقا سطح کیفی و بهداشتی تولید کشتارگاه ها ، سلامت جامعه را در گرو سلامت فرآورده های خام دامی دانست.
وی اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست های بهداشتی و وظایف و مسئولیت های حاکمیتی دامپزشکی امسال نزدیک به 11 میلیون قطعه طیور در کشتارگاه های صنعتی طیور استان کشتار و پس از طی فرآیند نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی وارد بازار مصرف شده است.
وی بیان کرد: دامپزشکی همواره تلاش می کند تا با برنامه ریزی درست فرآورده های خام دامی سالم ، بهداشتی و مطمئن وارد بازار مصرف شده و در دسترس عموم قرار گیرد.
صالحی در خصوص وضعیت بیماری های تنفسی طیور در استان گفت: تمام فارمهای پرورش طیور استان تحت نظارت و ارزیابی شدید قرار دارد و با رصد و پایش های شبانه روزی و همکاری فعالان عرصه صنعت طیور و رعایت موارد امنیت زیستی در چند ماه اخیر موردی از بیماری های حاد تنفسی طیور از جمله آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان مشاهده نشده است و در حال حاضر این استان عاری از این بیماری است.
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل افزود: اما با توجه به بروز این بیماری در برخی از کشورهای منطقه و موقعیت خاص جغرافیایی و قرار گرفتن استان اردبیل در کریدور پرندگان مهاجر و وجود تالاب ها و برکه های متعدد لزوم آماده باش جهت پیشگیری و مقابله با آن بسیار مهم است و برای همین امسال
وی اظهار کرد: با توجه به تجربیات سنوات گذشته برنامه هایی که برای کنترل و پیشگیری از این بیماریها در سال جدید اتخاذ شده بسیار مدون تر و موثرتر از سال های قبل است بنابراین می توان با ارائه راهکارهای فنی و تخصصی و تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط از بروز آن جلوگیری کرد.
ارسال شده در مورخه : شنبه، 16 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 954
بازدید ديروز : 5,637
مجموع بازدید : 67,967,561
مهمان: 100
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 100
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir