سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 

 

صنایع: واکسیناسیون بیش از 3 میلیون و 700 هزار راس دام در اردبیل
اخبار صنایع وابستهواکسیناسیون بیش از 3 میلیون و 700 هزار راس دام در اردبیل......

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل از انجام واکسیناسیون بیش از 3 میلیون و 700 هزار راس دام در اردبیل بر علیه بیماری‌های مختلف دامی خبر داد.

صادق صالحی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای مبارزه با بیماری‌های مختلف دام و طیور علاوه بر واکسیناسیون دام‌ها در استان 14 میلیون قطعه طیور نیز بر علیه بیماری‌های مختلف واکسینه شدند. 

وی با اشاره به اینکه نظارت‌های مستمر بر  دام و طیور در استان در راستای مبارزه با انواع‌بیماری‌ها در استان به صورت مستمر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: نظارت بهداشتی و شرعی بر 120 هزار و 292 راس دام کشتار شده در کشتارگاه‌های دام، نظارت بهداشتی و شرعی بر لاشه 7 میلیون و 266 هزار قطعه طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های استان و انجام بیش از 28 هزار مورد بازدید از مراکز و اماکن تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی غیربهداشتی و آلوده در این زمینه صورت گرفته است. 

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل ایجاد امنیت غذایی برای مردم را یکی از مهمترین مولفه‌های فعالیت در دامپزشکی خواند و بیان کرد: به دلیل حساسیت و اهمیت کار دامپزشکی و سر و کار داشتن این حوزه با بهداشت و سلامت عمومی و نقش پراهمیت آن در اقتصاد ملی نیازمند توجه جدی به و نگاه عمیق‌تر و متفاوت از نظر مدیریت بهداشتی و در عین حال همه‌جانبه در این برهه حساس لازم و ضروری است. 

صالحی ادامه داد: نیروهای متعدد و وظیفه‌شناس دامپزشکی در بخش‌های دولتی و غیردولتی علیرغم کمبودهای فراوان تمام تلاش خود را برای اجرای دقیق برنامه‌ها، وظایف و تحقق اهداف نهایی دامپزشکی به کار گرفته‌اند که بدون شک نقش موثر و حیاتی در سلامت عمومی جامعه و پویایی اقتصاد ایفا می‌کند. 

وی تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان اردبیل در منطقه دارای دو معاونت سلامت و توسعه مدیریت و منابع است که اداراتی همچون بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی، نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم، آبزیان، قرنطینه و امنیت زیستی، تشخیص و درمان و امور آزمایشگاه‌ها زیر نظر حوزه معاونت سلامت فعالیت دارند. 

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل افزود: استان اردبیل با دارا بودن نزدیک‌ به 300 کیلومتر نوار مرزی مشترک با جمهوری آذربایجان و وجود گمرک بیله‌سوار یکی از محورهای ترانزیت فرآورده‌های خام دامی در منطقه است. 

صالحی گفت: تمامی فعالیت‌هایی که در حوزه دامپزشکی در راستای مبارزه با بیماری‌های مختلف دام و طیور و تامین غذا و امنیت غذایی جامعه و ارتقای بهداشت عمومی انجام می‌شود همگی جزو فعالیت‌های شاخصی هستند که سبب شده در حوزه دامپزشکی استان با موفقیت ظاهر شویم.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 13 دی، 1396 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 666
بازدید ديروز : 7,848
مجموع بازدید : 67,892,957
مهمان: 47
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 47
تبلیغات
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir