سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

مرغ در استرالیا کمیاب شد
خارجی
شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تولید مرغ در استرالیا کاهش یافته و حتی رستوران های زنجیره‌ای نظیر کی اف سی هم با مشکل در تأمین گوشت مرغ مواجه شده‌اند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از راشاتودی، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تولید گوشت مرغ در استرالیا به شدت کاهش یافته و هم اکنون قفسه های بسیاری از فروشگاه ها روی این کشور خالی از مرغ است و حتی رستوران هایی نظیر کی اف سی مجبور شده‌اند غذاهایی که با مرغ پخته می‌شود را از نوع خود حذف کنند.

شرکت اینگامز که بزرگترین تولید کننده گوشت مرغ در استرالیا به شمار می‌رود اعلام کرده به خاطر ابتلای کارمندان و کارگران ویروس کرونا که از دسامبر سال گذشته آغاز شده با کمبود نیروی کار مواجه است و همین امر تاثیر قابل توجهی را در حوزه چرخه تامین لجستیک و فروش این شرکت ایجاد کرده است. از سوی دیگر برخی مشتریان و عرضه‌کنندگان محصولات اینگامز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند.

گفته‌های اینگامز باعث شد تا ارزش سهام این شرکت ۶% بریزد.

سخنگوی شرکت کی اف سی که یکی از رستوران های محبوب زنجیره‌ای عرضه فست فود در استرالیا به شمار می‌رود اعلام کرده که با مشکل در تامین گوشت مرغ مواجه شده و این مسئله به صورت سراسری در استرالیا اتفاق افتاده است و به همین خاطر برخی رستوران های این شرکت نخواهند توانست غذاهایی که با گوشت مرغ پخته می شوند را به مشتریان عرضه کنند.

رسانه‌های محلی نیز می گویند در بسیاری از فروشگاه‌های استرالیا قفسه عرضه گوشت مرغ تقریباً خالی است.

گوشت مرغ به خاطر ارزان بودن یکی از پرمصرف ترین اقلام پروتئینی در سراسر جهان به شمار می‌روند. گزارشات حاکی از آن است که هر کیلو گوشت مرغ در بازار استرالیا ۳.۹۹ دلار معادل حدود 110 هزار تومان به فروش می‌رسد که تقریباً نصف قیمت هر کیلو گوشت قرمز است. آمارهای رسمی حاکی از آن است که مصرف سرانه این ماده غذایی بین مردم استرالیا به صورت متوسط سالانه ۴۷ کیلوگرم مرغ است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 22 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,492
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,380,649
مهمان: 169
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 170
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir