سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

حکایت تخم مرغ‌های وارداتیِ تاریخ مصرف گذشته
داخلی
سالمی گفت: این تخم مرغ‌ها که از ترکیه وارد ایران شد در زمان تحویل به فروشندگان دارای تاریخ مصرف بود و، چون در چند وقت اخیر زمزمه حذف ارز دولتی مطرح بوده برخی اصناف با خرید بیشتر...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صدا و سیما، عمده فروشان تخم مرغ صحبت از تخم مرغ‌هایی می‌کردند که به دلیل کیفیت پایین با قیمت کمتر از مصوب به فروش می‌رسید.
موضوع را که بیشتر پیگیری کردیم متوجه شدیم در چند روز اخیر تخم مرغ‌های وارداتی ترکیه که تاریخ مصرف شان گذشته است در بازار شانه‌ای ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان به فروش رسیده است.
به گفته بنکدانان این محصول را پشتیبانی دام برایشان تامین کرده بود و به دلیل کیفیت پایین با قیمت کمتر از عرف بازار فروخته شده است.
به گفته فروشندگان تاریخ هک شده روی این تخم مرغ‌های وارداتی میلادی بوده و کمتر کسی متوجه گذر تاریخ مصرف شان شده است.
موضوع را از پشتیبانی امور دام تهران پیگیر شدیم.
سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران اظهار داشت: این تخم مرغ‌ها که از ترکیه وارد ایران شد در زمان تحویل به فروشندگان دارای تاریخ مصرف بود و، چون در چند وقت اخیر زمزمه حذف ارز دولتی مطرح بوده برخی اصناف با خرید بیشتر تخم مرغ را در انبار‌ها نگهداشتند تا پس از مدتی آن را با افزایش قیمت به فروش برسانند، ولی پس از ادامه یافتن ارز تخصیص ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به نهاده‌های دامی این محصولات روی دستشان ماند و تاریخ مصرفشان گذشت.

آن‌ها مجبور شدند این محصولات تاریخ مصرف گذشته را با قیمتی کمتر به فروش برسانند و این موضوع باید تحت پیگرد سازمان دامپزشکی قرار بگیرد. بابایی مدیرکل دامپزشکی استان تهران نیز دراین خصوص اظهار داشت: به موارد اندکی از این دست برخورد کرده ایم و اقدامات قانونی در این خصوص صورت گرفته است، ولی بدلیل وجود تعداد زیاد فروشندگان نظارت بر همه آن‌ها ممکن نیست و از شهروندان می‌خواهیم ضمن دقت به تاریخ مصرف تخم مرغ در هنگام خرید اگر به چنین مواردی برخورد کردند آن را با سازمان دامپزشکی کشور در میان بگذارند.

گفتنی است تخم مرغ‌های ترکیه‌ای از اوایل آذر ماه برای تنظیم بازار به کشور وارد می‌شود و تاکنون پنج هزار تن از این تخم مرغ‌ها وارد ایران شده که به گفته مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام حدود ۳۰۰ تن آن بدلیل عبور از تاریخ مصرف یا عدم رعایت نکات بهداشتی مجوز ورود به بازار دریافت نکرده است.
نکته دیگر اینکه این تخم مرغ‌ها با ارز ترجیحی وارد کشور می‌شود.
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,015
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,379,695
مهمان: 173
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 174
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir