سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

هر ماه چقدر مرغ به بازار عرضه می‌شود؟
داخلی

بنابر آمار جوجه ریزی در سامانه سماصط در آبان ۱۲۷ میلیون قطعه و آذر ۱۳۱ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است و برآورد مسئولان بر آن است که جوجه ریزی به ۱۳۰ میلیون...به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: هر ماه ۱۸۰ هزار تن مرغ در کشور توزیع می شود، درحالیکه نیاز کشور ۱۵۰ هزار تن است.

یوسفی گفت: رغم آنکه نیاز ماهیانه مرغ آماده به طبخ در کشور ۱۵۰ هزار تن است، اما هم اکنون به دلیل افزایش جوجه ریزی حدود ۱۸۰ هزار تن مرغ در ماه توزیع می‌شود.

به گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی جوجه ریزی دی ماه به بالای ۱۳۰ میلیون قطعه می‌رسد که با این وجود کمبودی در عرضه مرغ نداریم. قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه ۷ تا ۸ هزار تومان است.

آمارها نشان می دهد که طی ماه های اخیر قیمت جوجه یکروزه به ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان رسیده بود که واردات تخم مرغ نطفه دار و افزایش جوجه ریزی از محل تولید داخل منجر به کاهش نسبی قیمت در بازار شده است، هر چند مرغداران اذعان می کنند که در مقایسه با قیمت مصوب همچنان ۲ هزار تومان بالاتر است.

بنابر آمار جوجه ریزی در سامانه سماصط در آبان ۱۲۷ میلیون قطعه و آذر ۱۳۱ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است و برآورد مسئولان بر آن است که جوجه ریزی به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ در برخی مغازه‌ها ۴ تا ۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود، درحالیکه مرغ قطعه بندی با نرخ‌های بالایی عرضه می‌شود.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 21 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,192
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,380,049
مهمان: 164
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 165
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir