سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

فعالیت کارخانجات خوراک دام و طیور با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت
داخلی
مدیر کل اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: ۷۵۶ کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان در کشور وجود دارد که این کارخانجات به طور متوسط با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت، در حال فعالیت هستند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صدا و سیما مجید جعفری در نشست خبری افزود: در دو سه سال اخیر و با به کارگیری ارز دولتی جفای زیادی به کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان شده چراکه اولویت تخصیص خوراک خام به دامداران و مرغداران بوده است.

وی ادامه داد: در کشور‌های مختلف به هیچ وجه خوراک دام و طیور به صورت مستقیم وارد دامداری‌ها و مرغداری‌ها نمی‌شود بلکه به کارخانجات می‌آیند تا پس از فرآوری در اختیار دامداران و مرغداران قرار گیرد، اما در ایران مخصوصا در دو سه سال اخیر و با تخصیص ارز ترجیحی روند به این صورت نبوده و خوراک به صورت خام وارد دامداری‌ها و مرغداری‌ها شده و سهمیه کوچکی برای کارخانجات دام و طیور اختصاص یافته است.

جعفری گفت: اتحادیه کارخانجات دام و طیور از آزادسازی نرخ ارز و حذف ارز ترجیحی در خصوص نهاده‌های دامی استقبال می‌کند چراکه گام مثبتی در جهت رفع مشکلات تولید است و با حذف ارز ترجیحی کارخانجات می‌توانند با توجه به افزایش واردات نهاده‌های دامی سهم مورد نیاز خود برای تولید با ظرفیت کامل را دریافت کنند.

وی افزود: این کارخانجات می‌توانند سالانه بین ۲۰ تا ۲۲ میلیون تن خوراک دام و آبزیان را به شکل فرآوری شده تولید کنند در حالی که مصرف کل کشور بین ۱۲ تا ۱۷ میلیون تن است و می‌توان این مازاد تولید را برای صادرات به کار گرفت همانگونه که بیش از وجود ارز ترجیحی این صادرات در حال انجام بود.

مدیر کل اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: بازدهی خوراک آماده بالاتر از نهاده خام است چراکه کارخانجات خوراک دام نهاده‌های دامی را فرآوری می‌کنند و به این ترتیب این خوراک از هرگونه آلودگی عاری می‌شود و به این ترتیب کیفیت خوراک و راندمان بالا می‌رود.

جعفری گفت: کارخانجات خوراک دام با فرآوری نهاده‌های دامی موجبات افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی این نهاده‌ها را فراهم می‌آورند.

وی افزود: در نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان که از پس فردا آغاز به کار می‌کند سعی بر آن خواهیم داشت که مشکلات کارخانجات را به گوش مسئولان برسانیم و امیدواریم که این موضوع تاثیر بسزایی در افزایش و بهره وری خوراک دام داشته باشیم.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 19 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 5,511
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,378,687
مهمان: 162
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 162
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir