سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: مشکل اصلی گاوداری‌ها، کمبود علوفه است
اخبار صنایع وابستهمشکل اصلی گاوداری‌ها، کمبود علوفه است ......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از صدا و سیما علی خدارحمی گفت: در سال‌جاری با توجه به خشکسالی میزان علوفه (کاه و یونجه) کاهش و ارزش آن‌ها نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافت به‌گونه‌ای که کاه از ۴۰۰ تومان به هزار و ۳۰۰ تومان و یونجه نیز از سه هزار به هفت هزار تومان رسید.

وی افزود: دامداران در سال‌های گذشته با مشکل خشکسالی مواجه نبودند و دام‌ها به مدت طولانی‌تر در طبیعت حضور داشتند در حالیکه امسال تنها دو تا سه ماه در طبیعت حضور داشته و مابقی دوره تغذیه آن‌ها توسط دامدار تأمین می‌شود.

خدارحمی با بیان اینکه ۶۰ درصد تغذیه دام‌ها با علوفه بوده و ۴۰ درصد دیگر از طریق نهاده‌های دامی تامین می‌شود، تصریح کرد: غذای اصلی نشخوارکظظنندگان علوفه بوده و در صورت استفاده مداوم از نهاده‌های دامی بیمار می‌شوند و این موضوع گاوداری‌ها را نگران می‌کند که به علت خشکسالی با کمبود علوفه و گرانی آن مواجه هستند که برخی دامداران توان خرید علوفه را ندارند.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی با اشاره به تامین نهاده‌ها و افزایش دریافت نهاده‌های دامی در سال‌جاری تاکید کرد: با توجه به پیش بینی‌هایی که از قبل داشتیم میزان تامین نهاده‌های دامی را نسبت به سال‌های گذشته افزایش دادیم و دامداران در صورت درخواست برای دریافت نهاده می‌توانند به تعاونی‌های دامداران مراجعه کنند.

وی گفت: تامین علوفه مشکل اصلی دامداران است که فشار بر روی آن‌ها را مضاعف کرده و این مشکل مختص همدان نبوده و به علت خشکسالی سایر استان‌ها با این موضوع درگیر هستند.

خدارحمی با بیان اینکه بر دامداران فشار مضاعف وارد است و باید بار سنگین سختی‌ها از روی دوش آن‌ها برداشته شود، تاکید کرد: کارخانجاتی که از دامداری‌ها شیر خریداری می‌کنند باید هزینه شیر خریداری شده از دامداران به به موقع پرداخت کنند تا فشار اقتصادی آن‌ها کاسته شود.
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 15 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,696
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,381,057
مهمان: 162
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 163
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir