سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

حذف ارز دولتی خوراک مرغ تا پایان سال
داخلی
دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ گفت: ارز دولتی خوراک مرغ تا پایان سال حذف می‌شود اما اینکه دقیقا برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی در چه روز یا ماهی باشد، مشخص نیست در بودجه ۱۴۰۱ ردیفی...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تجارت نیوز اگرچه اما و اگرهای زیادی درباره حذف ارز ترجیحی واردات خوراک مرغ مطرح شده اما دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ از حذف ارز دولتی خوراک مرغ تا پایان سال خبر داد. با حذف ارز دولتیف قیمت مرغ تغییر می‌کند؟
اول دی ماه انجمن صنفی تخصصی توزیع کنندگان عمده نهاده‌های خوراک دام و طیور نامه‌ای صادر کرد که قرار بود از اول دی ماه نرخ ارز واردات نهاده‌های دامی بر مبنای ارز نیمایی محاسبه شود. گویا دولت هنوز درباره حذف ارز خوراک دام و طیور موافقت نکرده و در حال بررسی بیشتر آن است.

با این حال دبیر انجمن تولیدکنندگان مرغ می‌گوید: ارز دولتی خوراک مرغ تا پایان سال حذف می‌شود اما اینکه دقیقا برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی در چه روز یا ماهی باشد، مشخص نیست. در بودجه ۱۴۰۱ ردیفی برای تخصیص ارز خوراک دام و طیور در نظر گرفته نشده و این به معنای آن است که برای واردات نهاده دامی دیگر ارز دولتی اختصاص پیدا نمی‌کند.

رضا مبصری توضیح داد: برای حذف ارز نهاده‌های دامی تیم دولت در حال تحقیق است که حذف آن چه تاثیری بر روند تولید و بازار دارد. این در حالی است که بخش خصوصی هم موافق جمع شدن ارز دولتی از نظام اقتصادی است.

پیش‌بینی قیمت مرغ

او با اشاره به پیش‌بینی خود از تاثیر حذف ارز نهاده دامی بر روند قیمت مرغ ادامه داد: با حذف ارز دولتی خوراک مرغ قیمت تمام شده این کالا افزایش پیدا می‌کند اما این به معنای آن نیست که مردم هزینه افزایش قیمت را بپردازند. پیش‌بینی کارشناسان این است که برداشته شدن ارز دولتی خوراک مرغ در کوتاه مدت تاثیری در روند قیمت‌ها ندارد و در بلند مدت ممکن است قیمت‌ها نوسان اندکی داشته باشد.

مبصری درباره وضعیت تامین خوراک مرغ گفت: بازارگاه فعلا سهمیه مرغداری‌ها را تا پایان آذر تامین کرده است اما از پایان آذر تاکنون ۱۵ روز می‌گذرد که خوراک مرغ هنوز تامین نشده است.

براساس این گزارش اگر چه گفته شده بود ارز ترجیحی برای واردات خوراک دام و طیور حذف می‌شود اما هنوز ناهماهنگی‌هایی در این مورد وجود دارد. پیش‌تر، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفته بود: ارز دولتی نهاده‌های دام و طیور تا قبل از سال ۱۴۰۱ حذف می‌شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 15 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,852
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,381,369
مهمان: 161
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 162
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir