سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

توزیع بیش از ۲ میلیون تن نهاده دامی در کشور
داخلی
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۲ میلیون تن انواع نهاده دامی فقط در اختیار دامداران روستایی و عشایر قرار گرفته که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس حسین دماوندی‌نژاد معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: در سه ماه اخیر برای صادرات ۳۰۰ هزار راس دام سبک و ۵۰ هزار راس گوساله پرواری، مجوز صادر شد.

وی گفت: همچنین دستورالعمل‌های ویژه کشوری برای تحویل دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام در استان‌ها صادر شده و همه تلاش‌ ما این است که بار التیام و درد را از دوش دامدار برداریم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته چنین خشکسالی‌ در کشور سابقه نداشته است و در این شرایط خشکسالی در پهنه جغرافیای ایران، جمعیت دامدار و کشاورز باید سختی‌های زیادی را متحمل شوند.

وی ادامه داد: همه تلاش ما این بوده که تولیدکننده در بخش زراعت، باغبانی، جامعه عشایر، دامدار و سایر اقشار همچنان پایدار و سرپا بمانند تا وضعیت معیشتی مردم که وابسته به شرایط بارندگی و اقلیمی است به لطف طبیعت و با رونق کشاورزی مورد حمایت قرار گیرد.

دماوندی‌نژاد گفت: بدون شک اگر به دنبال رونق در بخش کشاورزی هستیم باید با همت و تلاش، کشاورزی را از مدل معیشتی عبور دهیم که میان‌بند آن کشاورزی تجاری و اقتصادی است.

وی تاکید کرد: کشاورزی در استان خراسان جنوبی باید به مدل بازرگانی تبدیل شود در غیر این صورت اگر در مقیاس کشاورزی سنتی و معیشتی پیش برود، هر موقع اقیلم رویکرد مناسبی داشت کشاورزی خوب است و اگر به‌ عمق خشکسالی برویم مانند امسال مصایب و مشکلات خودنمایی می‌کند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: در کشاورزی تجاری این مشکلات را کاهش می‌دهیم و اجازه نخواهیم داد مشکلات خودنمایی کند.

وی گفت: طی مدتی که وزیر جهاد کشاورزی روی کار آمده اقدامات بسیار اساسی و زیرساختی طراحی شده و در دست انجام است.

دماوندی‌نژاد خطاب به رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: برای عرصه‌مداری، شجاعت و میدان‌داری آماده باشید.

وی ضمن خداقوت به رییس سابق این سازمان افزود: تمامی مسیرهایی که برای هدایت کشاورزی تجاری و اقتصادی ریل‌گذاری شده است را در استان ادامه دهید.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: اگر بتوانید طلاهای ناب کشاورزی این استان که آوازه جهانی دارد را معرفی و فرآوری کنید موفق خواهید بود.

وی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده سرانه تولید محصولات کشاورزی استان خراسان جنوبی بالاتر از یک تن به ازای جمعیت استان است که آمار خوبی است اما مدل اقتصاد معیشتی باید به اقتصاد تجاری تبدیل شود.

در این مراسم "مهدی جعفری" از جوانان بومی، دارای تحصیلات عالی و فعال در بخش کشاورزی به عنوان رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی معرفی و از خدمات چهار ساله "غلامرضا قوسی" رییس سابق این سازمان تجلیل و قدردانی شد.

رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی دارای تحصیلات مرتبط با کشاورزی و ۱۶ سال سابقه مدیریتی در این بخش است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 15 دی، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 5,862
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,379,389
مهمان: 168
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 169
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir