سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: ابتلا به سرماخوردگی شما را در برابر کرونا مقاوم می کند......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از سیناپرس یافته های پزشکی جدید نشان می دهد که سویه‌ های دیگر ویروس‌ کرونای انسانی، مانند آن‌ هایی که باعث سرماخوردگی شده و قبل از ظهور بیماری کووید-۱۹ در جمعیت های انسانی وجود داشتند، باعث به وجود آمدن ایمنی در مقابل ویروس کرونا می شوند.

درک صحیح ساختار مقابله با ویروس ها در بدن انسان و پاسخ سیستم ایمنی به ویروس‌هایی که از قبل وجود داشتند، ممکن است دریچه ای برای تقویت سیستم ایمنی درمقابل کووید-۱۹ باشد.

در همین راستا، مطالعات جدید این سوال را مطرح می‌ کند که آیا قرار گرفتن در معرض ویروس های قبلی می تواند از بدن در برابر کووید-۱۹ محافظت کند یا خیر؟

برای یافتن پاسخ این سوال، دانشمندان دانشگاه زوریخ سوئیس تحقیقاتی را انجام دادند که نشان می‌ دهد افرادی که قبل از همه گیری کرونا در معرض ویروس های دیگر این خانواده بوده اند سطح ایمنی بالاتری در برابر کووید-۱۹ از خود نشان می ‌دهند.

پروفسور الکساندرا ترکولا (Alexandra Trkola)، پژوهشگر ارشد و رئیس موسسه ویروس شناسی پزشکی دانشگاه زوریخ، در این باره گفت: این مطالعات میزان آنتی بادی بدن را در برابر کووید-۱۹برای کشف ارتباط سیستم ایمنی با واکسن، شدت بیماری و حساسیت به عفونت تحت نظر داشت. در این راستا، محققان همچنین پاسخ‌ های سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا ویروس‌های پیش از این همه‌ گیری جهانی رانیز با هم مقایسه کردند.
تحقیقات نشان داد که چهار نوع منبع HCoV که باعث سرماخوردگی می‌شوند، مجموعاً حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از عفونت‌های بزرگسالان و ۲ تا ۶ درصد از کل بستری‌ های بیمارستانی برای عفونت‌ های دستگاه تنفسی تحتانی را شامل می شوند.

درادامه پروفسور ترکولا اعلام کرد که مطالعات ما نشان می‌دهد که پاسخ آنتی‌ بادی قوی به کروناویروس‌های انسانی، سطح آنتی‌ بادی‌ ها علیه SARS-CoV-2 را افزایش داده و بدن را در مقابل کرونا تقویت می کند. وی در ادامه توضیحاتش افزود: بنابراین فردی که در برابر کروناویروس‌ های بی ‌خطر پیشین مصونیت پیدا کرده، در برابر عفونت‌ های شدید SARS-CoV-2 نیز بهتر محافظت می‌شود.

پاسخ ایمنی بدن در برابر یک نوع ویروس باعث به وجود آمدن محافظت ایمنی در برابر گونه های دیگر ویروس می شود. که کارشناسان بهداشت آن را واکنش متقابل می نامند.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 15 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 5,493
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,378,651
مهمان: 162
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 162
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir