سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: نجات کودکان از ابتلا به آسم با مصرف ماهی.....
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از سیناپرس پژوهشگران انگلیسی در تحقیقات خود دریافتند که مصرف زیاد ماهی های چرب در کودکی، با افزایش اسیدهای چرب امگا ۳ خون همراه بوده و خطر ابتلا به آسم را به نصف کاهش می دهند.

آسم یکی از علل اصلی بستری شدن کودکان در بیمارستان و مراجعه به اورژانس است. طبق داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تخمین زده می شود که از هر ۱۲ کودک یک نفر از بیماری تنفسی یا آسم رنج می برند. شواهد نشان می دهد که یک رژیم غذایی سالم می تواند درمانی بالقوه برای آسم دوران کودکی باشد.

طبق تحقیقات اخیر، کودکانی که ماهی بیشتری در طول هفته می خورند ممکن است کمتر در معرض ابتلا به این بیماری باشند. پیش از این مطالعات نشان داده اند که بیشتر موارد آسم بزرگسالان در دوران کودکی شروع می شود. اکنون دانشمندان بریتانیایی به این نتیجه رسیده اند که خوردن مقدار زیادی ماهی سالمون، آزاد و ساردین می تواند خطر ابتلا به این بیماری را در کودکان کاهش دهد.

آنها معتقدند کسانی که بیشترین مصرف اینگونه ماهی ها را در برنامه غذایی خود دارند می توانند خطر ابتلا به آسم، این بیماری تهدید کننده زندگی را به نصف کاهش دهند.
علاوه بر این، تحقیقات پیشین نشان می دهد، کودکان مبتلا به آسم که از رژیم غذایی مدیترانه ای غنی شده با ماهی های چرب پیروی می کنند، عملکرد ریه بهتری دارند. غذاهای دریایی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ سالم هستند. انواع روغنی که شامل ماهی آزاد، قزل آلا و ماهی تن تازه نیز می شود، بیشترین میزان اسیدهای چرب امگا ۳ را دارند.

اسیدهای چرب امگا ۳ برای تقویت خلق و خو و کاهش خطر افسردگی بسیار مفید است. این مواد برای عملکرد صحیح مغز و بدن ضروری بوده و از زوال عقل، دیابت و آرتریت نیز جلوگیری می کنند.

آسم، شایع ترین بیماری مزمن در دوران کودکی است و هنوز روش پیشگیری از ابتلا به آن به دست نیامده است. پروفسور سیف شاهین (Seif Shaheen)، استاد دانشگاه کوئین مری لندن و از محققان این پروژه تحقیقاتی در این رابطه می گوید: ممکن است یک رژیم غذایی نامناسب خطر ابتلا به آسم را افزایش دهد، اما تاکنون بیشتر مطالعات، نقش رژیم غذایی در آسم را در مدت زمان کوتاهی اندازه گیری کرده اند. درحالی که ما با شناسایی رژیم غذایی گروهی از کودکان و سپس پیگیری آن طی سال‌ های متمادی، در نظر داشتیم ببینیم چه کسانی به آسم مبتلا شده‌ و چه کسانی مبتلا نشده‌اند.
در این پروژه تحقیقاتی، داده های بیش از ۴۵۰۰ کودک بریتانیایی مورد بررسی قرار گرفت. کودکانی که بیشترین وعده های غذایی از ماهی را در رژیم غذایی خود داشتند، ۵۱ درصد کمتر از همتایان خود، در پایین ترین نقطه خطر ابتلا به آسم قرار داشتند. در ضمن اسیدهای چرب در این افراد بالاتر از دیگران بود.

در خاتمه گفتنی است اعضای این تیم تحقیقاتی برای دور جدید مطالعات خود در نظر دارند مشخص کنند آیا خوردن ماهی می تواند از حملات آسم جلوگیری کند یا خیر.
شرح کامل این پژوهش و نتایج حاصل از آن در آخرین شماره مجله تنفسی اروپا (European Respiratory) منتشر شده است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 15 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 6,573
بازدید ديروز : 14,022
مجموع بازدید : 92,380,811
مهمان: 167
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 168
01. Serinews  - مدير
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir