سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

انتقاد از تداوم گرانی مرغ
داخلی
ورناصری با انتقاد از میزان پایین نظارت بر بازار و توزیع گوشت مرغ بالاتر از نرخ مصوب، افزود: از دولت گذشته به دلیل عدم وجود نظارت کافی، تخصیص به موقع ارز برای واردات نهاده‌ها، تامین به موقع نهاده‌ها و...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران خانه ملت، علیرضا ورناصری قندعلی با انتقاد از ادامه افزایش قیمت کالاهای اساسی به ویژه گوشت مرغ، گفت: تا زمانی که بازار عرضه و تقاضا ساماندهی نشود شاهد نوسانات نفس‌گیر قیمت کالاهای اساسی خواهیم بود این در حالی است که در تولید بسیاری از این کالاهای اساسی به ویژه دامی و کشاورزی به خودکفایی رسیده ایم اما نبود تعادل میان بازار عرضه و تقاضا و عدم قطع دست دلالان و سودجویان سبب افزایش هر روزه قیمت این کالاها شده است.

نماینده مردم مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه ساماندهی بازار کالاهای اساسی ارتباط مستقیمی با بازارهای دیگر نیز دارد اما انتظار است آقای ساداتی‌نژاد به‌عنوان وزیر جدید وزارتخانه جهاد کشاورزی مسئله عرضه و تقاضا را در بازار کالاهای اساسی سر و سامان داده و مشکل را به صورت ریشه‌ای حل کند.

وی با اشاره به اینکه مردم دیگر تحمل افزایش قیمت‌ها را ندارند، ادامه داد: افزایش قیمت گوشت مرغ به هر بهانه‌ای و با هر توجیهی ازجمله حمایت از تولید و یا نزدیک شدن به قیمت واقعی در شرایط کنونی اقدام مناسبی نیست.

ورناصری با انتقاد از میزان پایین نظارت بر بازار و توزیع گوشت مرغ بالاتر از نرخ مصوب، افزود: از دولت گذشته به دلیل عدم وجود نظارت کافی، تخصیص به موقع ارز برای واردات نهاده‌ها، تامین به موقع نهاده‌ها و وجود ناهماهنگی در بین ارکان دولت گلایه داشتیم و متاسفانه دولت فعلی نیز هنوز نتوانسته این ناهماهنگی‌ها را کاهش دهد و نظارت‌ها را دقیق کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها ذیربط باید وظایف خود همچون تامین ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی و ساماندهی شبکه توزیع را به شایستگی و به‌موقع انجام دهند، گفت: اگر شبکه توزیع به درستی ساماندهی و مدیریت نشود حتی با وجود عرضه بالا، در این شبکه نابسامان عملا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

به گفته عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی، ساماندهی شبکه توزیع، ایجاد سامانه‌های کنترل هوشمند بازار، ایجاد سامانه جامع حمل و نقل، ایجاد کد رهگیری کالا و... همگی از ضرورت‌های کنترل هوشمند قیمت کالاهای اساسی تولیدی و وارداتی است چراکه در این شرایط می‌توان کالا را با کمترین هزینه و زمان در اختیار مصرف‌کننده نهایی قرار داد.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 4 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,234
بازدید ديروز : 12,111
مجموع بازدید : 90,736,271
مهمان: 289
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 289
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir