سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

عرضه اینترنتی ۳۰۰ تن تخم مرغ با نرخ مصوب
داخلی
کاشانی گفت: هم اکنون در غرفه‌های میادین تخم مرغ با نرخ مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می‌شود، همچنین درب مرغداری قیمت نسبت به هفته‌های قبل کاهش داشته است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: طی ۶ ماه آینده، عرضه اینترنتی تخم‌مرغ در صورت اجرا در کل کشور اجرا می شود.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: هم اکنون در غرفه‌های میادین تخم مرغ با نرخ مصوب هر شانه ۴۳ هزار تومان عرضه می‌شود، همچنین درب مرغداری قیمت نسبت به هفته‌های قبل کاهش داشته است.

کاشانی گفت: هم اکنون به هر میزانی که تقاضا باشد، اتحادیه تامین می‌کند و مشکلی در عرضه به بازار وجود ندارد.


نیازی به واردات تخم مرغ نداریم

این مقام مسئول گفت: در استان خراسان رضوی از طریق عرضه اینترنت کالا به دست مصرف کننده می‌رسد، چنانچه نیاز باشد در۶ ماه آینده عرضه اینترنتی در کل کشور اجرا می‌شود، اما در شرایط فعلی به سبب متعادل بودن قیمت نیازی به این کار نیست.

این مقام مسئول از عرضه ۳۰۰ تن تخم مرغ با نرخ مصوب از طریق اینترنت خبر داد و گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید نیازی به واردات تخم مرغ نداریم و تنها برای اطمینان خاطر از عرضه مقداری تخم مرغ از طریق پشتیبانی امور دام وارد شده است.
رشد ۱۰ درصدی تولید تخم مرغ در راه است

کاشانی گفت: بنابر آمار ماهیانه ۱۰۰ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود و همواره برآورد می‌شود که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۱۵۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد که در صورت تحقق نسبت به سال قبل ۱۰ درصد رشد خواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: علی رغم مشکلات تولید در ابتدای سال، اما عدم حذف گله‌های پیر تا حدودی به تولید کمک کرد.

او گفت: طی یک سال اخیر بی نظمی در تامین ذرت مشهود است چرا که در زمان مقرر نهاده به دست مرغداران نرسیده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به بلاتکلیفی توزیع عادلانه ارز ترجیحی، مرغداران به سبب بی اطلاعی از آینده امنیت خاطر ندارند، در حالی که تاخیر در اعلام بار و توزیع نهاده یکی از آسیب‌های تنش بازار محسوب می‌شود.

او عرضه تخم مرغ بالاتر از نرخ مصوب را گرانفروشی دانست و گفت: هم اکنون نرخ مصوب هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۳۶ تا ۳۸ هزار تومان است که با این وجود نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی یک هزار و ۵۰۰ تومان و عرضه با نرخ‌های بالاتر ۱۰۰ درصد گرانفروشی است.

کاشانی گفت: سازمان دامپزشکی طی نامه‌ای به استان‌های شمالی نسبت به شیوع بیماری آنفلوانزا هشدار داده است چرا که احتمال این خطر تا پایان دی در کشور وجود دارد که در صورت وقوع ضربه مهلکی به تولید می‌زند، بنابر گزارش اعلامی در ۴ نقطه درگیر آنفلوانزا بودیم.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن در پایان گفت: با توجه به بهبود شرایط تولید، صادرات باید آزاد شود چرا که با ازدیاد تولید و نبود تقاضا از اواخر اسفند، صادرات به روال قبل باید بازگردد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 3 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,261
بازدید ديروز : 12,111
مجموع بازدید : 90,736,325
مهمان: 290
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 290
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir