سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

کاهش التهابات بازار مرغ با افزایش میزان جوجه‌ریزی
داخلی
اسدالله نژاد ادامه داد: با توجه به اثر کالای جایگزین، نیاز روزانه مرغ کشور ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تن است که در شرایط فعلی به طور نسبی تامین می‌شود و با عرضه جوجه ریزی آبان، نیاز کشور به طور کامل ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران حبیب اسدالله نژاد مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: بنابر آخرین آمار در آبان ۱۲۷ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته که ۷ میلیون قطعه آن از محل تخم مرغ نطفه دار وارداتی بوده است. با توجه به افزایش جوجه ریزی انتظار می‌رود که تا ۱ روز آینده شاهد بازگشت ثبات و آرامش به بازار مرغ باشیم تا تمامی آحاد جامعه مرغ را با نرخ مصوب خریداری کنند.

او ادامه داد: علی رغم آنکه قیمت مصوب هر قطعه جوجه یکروزه از ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به ۶ هزار تومان افزایش یافته است، اما در بازار آزاد با نرخ ۱۱ تا ۱۲ هزار تومان با فروش می‌رسد که این امر در قیمت تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به نرخ فعلی جوجه یکروزه، ۹.۵ تا ۱۰ درصد قیمت تمام شده برای مرغدار افزایش می‌یابد به طوریکه بنابر محاسبات صورت گرفته حدود ۸۰۰ میلیارد تومان مرغداران از ناحیه افزایش جوجه یکروزه متحمل زیان شدند.

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی، با وجود آنکه سودجویی ناشی از عدم همخوانی قیمت جوجه با نرخ مصوب ۷۲۰ میلیارد تومان است، از این رو انتظار می‌رود که سازوکاری برای جوجه تعریف شود تا تولیدکننده زیان نبیند.
وی ادامه داد: با توجه به اثر کالای جایگزین، نیاز روزانه مرغ کشور ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تن است که در شرایط فعلی به طور نسبی تامین می‌شود و با عرضه جوجه ریزی آبان، نیاز کشور به طور کامل تامین می‌شود که این امر منجر به کاهش التهابات بازار خواهد شد.

اسدالله نژاد از عرضه روزانه یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تن مرغ از استان‌های معین گیلان، مازندران، گلستان و سمنان خبر داد.
ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 3 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,856
بازدید ديروز : 12,111
مجموع بازدید : 90,735,515
مهمان: 234
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 234
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir