سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

دلالان دام با آمارهای جعلی نهاده‌های دامی می‌گیرند
داخلی
محبی‌نجم آبادی با بیان اینکه 20 تا 30 درصد تخلف در توزیع نهاده‌های دامی وجود دارد، گفت: عده‌ای ماهانه سهمیه‌ نهاده‌های خود را دریافت کرده و آن را در بازار آزاد به فروش می‌رسانند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخلال در توزیع نهاده‌های دامی اظهارداشت: دولت باید مابه‌‌التفاوت حذف ارز 4200 تومانی که پیش از این برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته می‌شد را به ذی‌نفعان نهایی آنها برساند.

وی افزود: وقتی ارز 4200 تومانی حذف شود قطعاً کالاهای مشمول آن در حلقه کالاهای عرضه 25 هزار تومانی قرار می‌گیرند و عملاً جهش قیمت رخ می‌دهد. 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: 30 درصد نهاده‌های دامی فقط با ارز 4200 تومانی تأمین شده و به دامدار می‌رسد اما این مقدار کافی نیست زیرا دامدار باید 70 درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز را از بازار آزاد تهیه کند.

محبی‌نجم آبادی گفت:‌ با پایش صورت گرفته در برخی مناطق متوجه شدیم حدود 20 تا 30 درصد تخلف در توزیع نهاده‌های دامی وجود دارد به طوری که حتی دامی هم وجود نداشته و ماهانه سهمیه‌ نهاده‌های خود را دریافت می‌کردند و سپس آن را در بازار آزاد به فروش می‌رساندند. به طور مثال یک دامدار اعلام کرده که 700 رأس گوسفند دارد اما وقتی به وی مراجعه کردیم متوجه شدیم که اصلاً دامی وجود ندارد و او هر ماه برای 700 گوسفند نهاده‌ دریافت می‌کرده است.

وی افزود: باید به کمک بسیج و نیروهای مردمی تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی را با کامل کردن نظارت‌ها کاهش دهیم و همه دام‌ها در ایران پلاکدار و شناسنامه‌دار باشند تا بتوانیم دقیقاً آنها را رصد کنیم چرا که بایستی نهاده به دام واقعی داد نه به آمار و ارقام.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 2 آذر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,198
بازدید ديروز : 12,111
مجموع بازدید : 90,736,199
مهمان: 287
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 287
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir