سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: روغن ماهی موجب بهبود عملکرد مغز در بیماران قلبی می شود......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به گفته محققان، دو اسید چرب اُمگا ۳ موجود در روغن ماهی ممکن است به بهبود عملکرد مغز در افراد مسن که به نوعی بیماری قلبی مبتلا هستند کمک کند.


یک مطالعه جدید نشان داد که دو اسیدآمینه DHA و EPA تجویزشده در قالب یک مکمل ترکیبی، عملکرد شناختی را در افراد مسن مبتلا به بیماری عروق کرونر بهبود بخشیدند.


به گزارش مدیسن نت،بیماری عروق کرونر، یک نوع شایع از بیماری قلبی است که زمانی رخ می‌دهد که پلاک در رگ‌ها تشکیل شده و روند جریان خون را مختل می‌کند. مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر، ۴۵ درصد بیشتر در معرض خطر زوال شناختی هستند.


بیشترین پیشرفت در عملکرد مغز زمانی مشاهده شد که میزان بالاتری از هر دو نوع اسید چرب امگا ۳ در جریان خون وجود داشت.
محققان با بررسی جداگانه هریک از این اسیدهای آمینه دریافتند میزان DHA پیش بینی بهتری برای بهبود شناختی نسبت به EPA به همراه داشت، که نشان می‌دهد وجود یک نوع اسید چرب امگا ۳ مهم‌تر از نوع دیگر است.


دکتر «فرانسین ولتی»، استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون و محقق این مطالعه، گفت: «این مطالعه نشان داد که EPA زمانی که میزان DHA بالا باشد، فواید بیشتری را به همراه دارد. اما میزان EPA به تنهایی توانایی بهبود شناختی را نداشت.»


این مطالعه شامل ۲۹۱ فرد بزرگسال مبتلا به بیماری عروق کرونر پایدار با میانگین سنی ۶۳ سال بود.
به نیمی از آنها ۳.۳۶ گرم EPA و DHA ترکیبی داده شد، و نیمی دیگر هیچ چیزی دریافت نکردند. همه شرکت‌کنندگان تست‌های عملکرد شناختی را در ابتدا، یک سال پس از شروع درمان و در پایان ۳۰ ماه انجام دادند. آزمون‌ها شامل اندازه گیری تسلط کلامی، زبان و حافظه، هماهنگی حرکتی بینایی؛ و سرعت پردازش بود. آزمایش خون در پایان مطالعه سطوح DHA و EPA را اندازه گیری کرد.

نتایج مطالعه نشان داد گروه دریافت کننده دو اسیدآمینه عملکرد بسیار بهتری در تست‌های شناختی داشتند.
ماهی‌های چرب مانند سالمون، ساردین، ماهی خال مخالی، شاه ماهی، قزل آلا و ماهی تُن بیشترین میزان اسیدهای چرب امگا ۳ را دارند. محققان، خوردن دو وعده ماهی در هفته را برای کمک به کاهش خطر بیماری قلبی و سکته توصیه می‌کند.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 22 آبان، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,763
بازدید ديروز : 12,111
مجموع بازدید : 90,735,329
مهمان: 240
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 240
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir