سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

کمبود عرضه مرغ در بازار
داخلی
اسداله نژاد عرضه مرغ با نرخ های ۴۰ هزار تومان و بعضا بالاتر در قالب قطعه بندی را ناشی از سودجویی و ضعف در نظارت ها دانست و گفت: با توجه به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر انتظار می رود که...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه میزان جوجه ریزی متناسب با نیاز بازار نیست، اظهار کرد: با توجه به کمبود عرضه، التهابات قیمت مرغ در بازار همچنان وجود دارد.

وی افزود: علی رغم گذشت ۸۰ روز از جوجه ریزی برخی واحدهای مرغداری، اما سامانه سماصط به سختی مجوز جوجه ریزی می دهد چرا که به جهت کمبود جوجه، امکان دریافت مجوز جوجه ریزی وجود ندارد که به سبب هزینه های جاری واحدهای مرغداری، این امر به زیان مرغداران است و انتظار می رود وضعیت به گونه ای مدیریت شود که بازار دچار بحران نشود.

اسدالله نژاد قیمت کنونی هر قطعه جوجه یکروزه را ۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود افزایش هزینه های تولید، به طور متوسط واحدهای مرغداری کمتر از ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان مرغ زنده را به کشتارگاه ها عرضه می کنند که با این وجود قیمت های بالای مرغ در بازار ناشی از نبود نظارت است .با اعمال مدیریت دقیق بر بازار، تامین و توزیع مرغ و جوجه یکروزه، التهابات و نوسانات قیمت به پایان می رسد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده را حداقل ۲۰ هزار تومان و مرغ گرم را کمتر از ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر بارگزاری و توزیع نهاده دامی همچنان با تاخیر صورت می گیرد که مرغداران نسبت به این موضوع گلایه مند هستند و فرآیند اخیری که در بحث جوجه ریزی مطرح شد، بر قیمت جوجه تاثیری نداشت و تنها موجب شد تا واحدها برای دریافت مجوز با مشکل بیشتری مواجه شوند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به فرآیند اخیر جوجه ریزی و نوسانات اخیر جوجه در بازار انتظار می رود که شرایط به گونه ای مدیریت شود تا مرغداران برای تولید دچار چالش و بحران نشوند.

اسداله نژاد عرضه مرغ با نرخ های ۴۰ هزار تومان و بعضا بالاتر در قالب قطعه بندی را ناشی از سودجویی و ضعف در نظارت ها دانست و گفت: با توجه به عرضه مرغ با نرخ های بالاتر انتظار می رود که نظارت دقیقی بر بازار صورت گیرد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در پایان از توزیع روزانه ۶ هزار تن مرغ خبر داد و گفت: با توجه به افزایش حجم تقاضا در بازار، عرضه کنونی مرغ در بازار جوابگو نیست‌.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 21 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,443
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,541,113
مهمان: 175
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 175
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir