سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

سود غیر منطقی در تخم مرغ عامل گرانی است
داخلی
عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در تولید سود ۱۰ تا ۲۰ درصد منطقی است و اگر نهاده های تولید برای تولیدکننده مهیا شود دلیلی بر بالا بردن قیمتها توسط واحدهای تولیدی وجود ندارد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص اصلی ترین اولویت های کمیسیون گفت: ما بحث کنترل قیمتها، نظارت بر قیمتها و همچنین بحث خرید تضمینی محصولات را در دست بررسی داریم و جزو اولویت های این روزها کمیسیون است.

عسکری افزود: در واقع ما پیگیر این هستیم که در یک جاهایی دولت باید به تولیدکنندگان در غالب یارانه کمک کند که فضای قیمتها مخصوصا قیمت کالاهای اساسی تثبیت شود. در این راستا سعی داریم از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

وی در خصوص ماهیت قیمت های دستوری و مخالفت تولید کنندگان این بخش به خصوص مرغداران با تحمیل قیمت ها از سوی دولت نیز گفت: اگر نهاده ها به موقع و با قیمت مشخص به تولیدکنندگان داده شود حتما روی قیمت ها تاثیر می گذارد و دیگر دلیلی برای بالا بردن قیمتها از سوی تولیدکننده وجود ندارد.

عدم توزیع به موقع نهاده توسط دستگاه متولی، نوسان قیمتها را رقم زده است
عسکری تصریح کرد: در حال حاضر دستگاه متولی نهاده را به موقع توزیع نمی کند و همین امر باعث نوسان قیمت ها شده است. در حالی که اگر در یک فضای مداوم نیازهای تولید کننده را از وارد کردن  نهاده گرفته تا ترخیص و انتقال و غیره  برطرف کنیم و در قالب یک برنامه مشخص به مجموعه تولید کننده مواد اولیه و نهاده های تولید  بدهیم ؛ تولید کننده دلیلی برای بالا بردن قیمت ندارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شرایط و فضای تولید باید برای تولید کننده مهیا شود تا تولید برای تولیدکننده سود داشته باشد آن هم یک سود واقعی و منطقی و نه سودهای غیر منطقی که در خصوص برخی محصولات از جمله تخم مرغ دیده می شود.

عسگری گفت: از نگاه کارشناسی سود منطقی و واقعی برای تولید کننده بین ۱۰ تا ۲۰ درصد است که اگر مسیر تولید از واردات نهاده گرفته تا تخلیه بار هموار شود قطعا  تولید کننده به سود ۱۰ تا ۲۰ درصدی خود راضی خواهد بود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 21 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,527
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,541,281
مهمان: 168
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 168
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir