سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

توزیع روزانه ۸۰ تن تخم مرغ با نرخ مصوب در میادین
داخلی
سالمی از توزیع روزانه ۷۰ تا ۸۰ تن تخم مرغ در میادین تهران خبر داد و گفت: گرچه نیاز روزانه میادین ۴۰ تا ۵۰ تن است، اما به سبب مشکلات اخیر توزیع روزانه به ۷۰ تا ۸۰ تن رسیده است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علیرضا سالمی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران درباره آخرین وضعیت بحث توزیع تخم مرغ های تنظیم بازاری اظهار کرد: با توجه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر استفاده از ظرفیت اتحادیه، تشکل و تعاونی های بخش خصوصی و هماهنگی های صورت گرفته قرار است که بحث تنظیم بازار تخم مرغ را اتحادیه میهن به نمایندگی صنف تولیدکنندگان انجام دهد.

او افزود: در راستای تنظیم بازار تخم مرغ، اتحادیه میهن برنامه ریزی کرده که تخم مرغ مازاد تولیدکنندگان را جمع آوری و در باراندازهایی که شرکت پشتیبانی امور دام در استان ها و تهران در اختیارش قرار داده، ساماندهی کند به طوری که بخشی از نیاز در استان مبدا و مابقی را در استان هایی که با کمبود تولید مواجه هستند، توزیع کند.
ساماندهی توزیع، قیمت تخم مرغ در مغازه ها را کاهش داد

سالمی ادامه داد: با توجه به کمبود تولید تخم مرغ در تهران، کمبود نیاز از استان های قزوین، قم و حتی مشهد جمع آوری و در سردخانه تهرانپارس نگه داری می شود، از آنجاهم به میادین میوه و تره بار و سایر مراکز عرضه می شود.

این مقام مسئول از توزیع روزانه ۷۰ تا ۸۰ تن تخم مرغ در میادین تهران خبر داد و گفت: گرچه نیاز روزانه میادین ۴۰ تا ۵۰ تن است، اما به سبب مشکلات اخیر توزیع روزانه به ۷۰ تا ۸۰ تن رسیده است.

او قیمت توزیع هر شانه تخم مرغ به بهره برداران میادین را ۴۱ هزار و ۳۰۰ تومان و مصرف کننده ۴۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به گرانی های اخیر، عرضه و ساماندهی توزیع منجر به کاهش ۳ تا ۴ هزار تومانی هر شانه تخم مرغ شده است.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران با اشاره به اینکه محدودیتی در توزیع تخم مرغ وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد تولید، نوسانات اخیر مربوط به سیستم توزیع است که با ساماندهی بازار توسط اتحادیه میهن مشکلات مرتفع می شود.

سالمی در پایان درباره آخرین وضعیت واردات تخم مرغ گفت: واردات تخم مرغ توسط اتحادیه میهن به منظور ذخیره سازی در حال انجام است تا در صورت لزوم در بازار توزیع شود.

با توجه به آنکه پس از گرانی های گوشت و مرغ، تخم‌مرغ ارزان ترین پروتئین در دسترس دهک های ضعیف جامعه به شمار می رود، نوسانات اخیر مشکلاتی را در تامین مایحتاج این اقشار ایجاد کرده که بنابر دستور رئیس جمهور و اولویت تامین کالای اساسی با قیمت مناسب، توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب آغاز شده است که امید می رود با اعمال نظارت دقیق بر سطح بازار از سودجویی و عرضه با نرخ های کاذب جلوگیری شود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 9,870
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,539,967
مهمان: 154
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 155
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir