سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

اختلاف بر سر آمار عرضه مرغ در بازار
داخلی
مدیرکل بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی  بیان کرد: نیاز کنونی شهر تهران به مرغ ۱۲۰۰ تن است  من نمی گویم که هر روز ۱۲۰۰ تن مرغ توزیع می شود، اما سطح عرضه و تقاضا لب به لب است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در برنامه تیتر امشب تصریح کرد: ما حلقه آخر زنجیره تولید تا فروش هستیم و مردم، گرانی را از چشم ما می بینند اما گرانی با گرانفروشی تفاوت دارد.

وی ادامه داد: ما با گرانفروشی که در برخی از صنوف رخ می دهد برخورد می کنیم اما در گران شدن کالاها و تصمیماتی که گرفته می شود، دخیل نیستیم و نمایندگان اصناف در جلسات تصمیم گیری حضور ندارند.

نوده فراهانی گفت: تنظیم بازار نیازمند ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، حمایت از تولید و رقابت و  در مرحله آخر نظارت بر بازار است.بازرسی اصناف بودجه کلانی می خواهد. در تهران حداقل هزار بازرس می خواهیم و الان کمبود داریم اما وقتی عرضه و تقاضا در بازار همخوانی ندارد هرچه بازرسی زیاد باشد سودی ندارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با تولید کالا، بخش عرضه کالا تنظیم می‌شود . قانون تنظیم بازار تعادل عرضه و تقاضا است اما این روند در روی کاغذ اتفاق نمی‌افتد و بخش تولید نیاز به حمایت عملی دارد.

رئیس اتاق اصناف تهران بیان کرد: طبق اعلام جهاد کشاورزی روزانه ۱۲۰۰ تن مرغ در تهران توزیع می شود، اما کجاست؟

وی ادامه داد: کل روند از مرغداری تا فروشگاه طبق سیستم، ثبت و رصد می شود اما این مقدار مرغ در بازار موجود نیست. مرغی هم که در بازار است، به قیمت مصوب به دست مردم نمی رسد.

اگر تامین کالاها بخوبی انجام شود، کمبودی در بازار رخ نمی دهد

در ادامه برنامه موسوی، معاون سازمان حمایت گفت: کاهش ۱۰ درصدی قیمت ۳ قلم کالای پرمصرف لبنی فعلا در مورد پنیر اجرا شده و به بازار آمده است.

وی افزود: دو قلم محصول دیگری که شامل این کاهش قیمت هستند، بزودی وارد بازار می شوند.

معاون سازمان حمایت بیان کرد: اگر تامین کالاها بخوبی انجام شود، کمبودی در بازار رخ نمی دهد. با تامین مکفی در زمینه روغن، می بینیم که اکنون روغن به قیمت مصوب و گاهی حتی کمتر از قیمت مصوب عرضه می شود.

اوعرضه روزانه حدود ۷۰۰ تن در بازار هستیم.

آمار کاهش عرضه مرغ در تهران درست نیست

در ادامه زارع، مدیرکل بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد:کالاهایی که کشش قیمتی پائینی دارند، با مقدار کمی کاهش در عرضه، به سرعت و به شدت افزایش قیمت می یابند. بنابر این آماری که در زمینه کاهش عرضه مرغ در تهران ارائه می شود، درست نیست.

وی افزود: اینکه نیاز تهران روزانه ۱۵۰۰ تن است، اما ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن عرضه می‌شود، درست نیست.اگر ما پنجاه درصد کمبود مرغ در تهران داشتیم، اصلاً مرغی در فروشگاه‌ها دیده نمی‌شد، درحالی که شما اکنون انواع و اقسام عرضه‌ها را می‌بینید.

 مدیرکل بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی  بیان کرد: نیاز کنونی شهر تهران به مرغ ۱۲۰۰ تن است  من نمی گویم که هر روز ۱۲۰۰ تن مرغ توزیع می شود، اما سطح عرضه و تقاضا لب به لب است. در کدام نقطه شهر است که مرغ وجود نداشته باشد؟

زارع گفت: بازار باید بر مبنای قانون بازار، یعنی عرضه و تقاضا مدیریت شود.

وی ادامه داد:باید همه کمک کنیم که مردم شیرینی اتفاقاتی که می افتد و در آینده نیز رخ خواهد داد، را بچشند.

این مقام مسئول گفت: از امروز قیمت ۳ محصول لبنی کاهش یافته است. قیمت تخم مرغ حدود ۱۲ هزار تومان در هر شانه کاهش یافته  همچنین قیمت مرغ نیز روند نزولی داشته و هر کیلو تقریبا زیر ۳۰ هزار تومان است که چندان غیرمنطقی نیست. این اقدامات مثبتی در جهت تنظیم بازار است که ادامه هم خواهد داشت.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,182
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,540,591
مهمان: 179
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 179
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir