سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

واردات تخم مرغ نطفه‌دار راهی برای تعادل قیمت مرغ
داخلی
کمالی سروستانی واردات تخم مرغ نطفه دار را راهی برای تعادل قیمت مرغ در بازار برشمرد و گفت: گرچه مرغداران خواهان جوجه ریزی هستند، اما به علت قیمت بالای جوجه و کاهش جوجه انتظار می رود که...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان محمد علی کمالی سروستانی مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قیمت کنونی جوجه یکروزه با نرخ مصوب اختلاف معناداری دارد، اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان و حتی ۱۰ هزار تومان هم گزارش شده است.

وی از افزایش قیمت مرغ زنده در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی مرغ زنده در برخی استان ها ۲۱ هزار تومان و در تهران بیش از ۲۱ هزار تومان گزارش شده که در قیمت مرغ گرم هم اثر گذار است.

کمالی سروستانی توزیع مرغ های خارج از شبکه را علت اصلی گرانی دانست و افزود: طی روزهای آتی امیدواریم بازار به تعادل برسد.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: گرچه قول هایی برای اصلاح قیمت مرغ داده شده، اما تاکنون به نتیجه قطعی نرسیدند. در استان ها تنها تصمیماتی از سوی کارگروه تنظیم بازار و استانداران اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ مصوب مرغ جوابگوی هزینه های تولید نیست، بیان کرد: قیمت گذاری بر مبنای هزینه های واقعی باید صورت گیرد، در حالیکه قیمت جوجه ۸ تا ۹ هزار تومان و دریافت کرایه پشت بارنامه و تلفات واحدهای مرغداری به دلیل عدم فاکتور در نرخ تمام شده تولید لحاظ نمی شود.

وی از افزایش تلفات در واحدهای مرغداری خبر داد و گفت: طی روزهای اخیر گزارشاتی از تلفات مرغ در واحدهای مرغداری گزارش شده که ادامه این روند می تواند منجر به کاهش عرضه مرغ شود. اما تاکنون سازمان دامپزشکی گزارش رسمی از علت تلفات اعلام نکرده است.

این مقام مسئول از توزیع ۷ هزار تا ۷ هزار و ۲۰۰ تن مرغ در سطح کشور خبر داد و گفت: روزانه ۱۰۵۰ تا ۱۱۰۰ تن مرغ در تهران توزیع می شود که به سبب عرضه خارج از شبکه، قیمت مرغ در بازار بالاست که با اعمال نظارت باید ساماندهی در سطح بازار صورت گیرد.

وی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی بیان کرد: برآوردها حاکی از آن است که در مهرماه میزان جوجه ریزی به حدود ۱۱۱ میلیون قطعه برسد، چنانچه تخم مرغ های نطفه دار وارد شود، میزان جوجه ریزی به ۱۱۴ تا ۱۱۵ میلیون قطعه می رسد.

کمالی سروستانی واردات تخم مرغ نطفه دار را راهی برای تعادل قیمت مرغ در بازار برشمرد و گفت: گرچه مرغداران خواهان جوجه ریزی هستند، اما به علت قیمت بالای جوجه و کاهش جوجه انتظار می رود که با واردات وضعیت بهتر شود.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی قیمت منطقی هر کیلو مرغ زنده با احتساب جوجه ۵ هزار و ۲۰۰ تومانی را ۱۹ هزار و ۹۸۰ تومان و مرغ گرم را ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان اعلام کرد.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت تامین نهاده های دامی تصریح کرد: گرچه سامانه بازارگاه ذرت و کنجاله را اعلام کرده، اما همچنان نهاده با تاخیر بدست مرغدار می رسد، ضمن آنکه ذرت ها کیفیت لازم را ندارد و همین امر یکی از عوامل تلفات مرغ محسوب می شود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,365
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,540,957
مهمان: 186
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 186
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir