سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

افزایش قیمت تخم‌مرغ ناشی از بالارفتن قیمت نهاده‌ها است
داخلی
نبی پور اظهار داشت: قیمت نهاده‌ها در حالی افزایش یافته که جهاد کشاورزی در دو ماه گذشته حتی ذرت هم در اختیار مرغداران قرار نداده است چه برسد به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص دهد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار نبی پور، رئیس اتحادیه تخم‌مرغ تهران گفت: افزایش قیمت تخم‌مرغ ناشی از بالارفتن قیمت نهاده‌های طیور است.

ناصر نبی پور اظهار داشت: امسال حداقل پنج بار شاهد افزایش قیمت نهاده‌های طیور بودیم ضمن اینکه هزینه‌های آب، برق، دستمزد، حمل و نقل و .... نیز گران شده بنابراین وقتی هزینه‌های تولید بالا می‌رود طبیعی است که قیمت تخم مرغ هم افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه گرانی تخم‌مرغ ربطی به مرغدار ندارد، افزود: این عرضه و تقاضا است که بازار را هدایت می‌کند، امروز دولت اعلام کرده است که مرغدار تخم مرغ را با قیمت هر کیلو ۳۸ هزار تومان به میدان بدهد تا میدان آن را به قیمت ۴۳ هزار تومان در اختیار مردم قرار دهد.

رئیس اتحادیه تخم‌مرغ تهران عنوان کرد: قیمت نهاده‌ها در حالی افزایش یافته که جهاد کشاورزی در دو ماه گذشته حتی ذرت هم در اختیار مرغداران قرار نداده است چه برسد به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مردم نمی‌توانند مرغ، گوشت، برنج، لپه و .... بخرند، به همین دلیل به کالایی چون تخم مرغ روی آورده‌اند و تقاضا برای آن زیاد شده که این افزایش تقاضا سبب بالا رفتن قیمت‌ها می‌شود. 

نبی‌پور تصریح کرد: چطور وقتی مردم پراید ۲۰ میلیونی را ۱۰۰ میلیون تومان و هر کیلو لپه را با قیمت ۵۶ هزار تومان می خرند اعتراض نمی‌کنند اما فقط وقتی بحث تخم‌مرغ به میان می‌آید قدرت خرید ندارند. 

وی گفت: تا زمانی که اقتصاد ما به این منوال طی شود ما شاهد این افزایش قیمت‌ها هستیم؛ در حال حاضر در بازارهای جهانی هر تن ذرت ۱۴۰ دلار افزایش قیمت داشته است و چون ما از کشورهای دیگر این کالا را وارد می‌کنیم و در این زمینه خودکفا نیستیم پس این افزایش قیمت ها ادامه دارد.

رئیس اتحادیه تخم‌مرغ تهران افزود: سال گذشته اگر هزینه ۱۰۰ هزار مرغ، چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده امسال هزینه آن ۱۴ میلیارد تومان است، به همین دلیل دهیچ مرغداری حتی در تهران نمی‌تواند با ۶۰ درصد ظرفیت خود کار کند.

وی عنوان کرد: باید در تهران ۱۴ میلیون قطعه مرغ وجود داشته باشد درحالی که فقط پنج میلیون و ۷۰۰ قطعه مرغ داریم در نتیجه در این زمینه با کمبود مواجه هستیم و ۴۰ درصد آنها نیز پیر هستند.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 17 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 9,750
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,539,727
مهمان: 153
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 154
01. Serinews  - مدير
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir