سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

حل مشکل کمبود مرغ پایتخت با مرغ‌های تولیدی گلستان
داخلی
محرابی گفت: زمانی که با کمبود مرغ در کشور مواجه بودیم گلستان توانست برای تنظیم بازار تهران با ارسال روزانه ۷۲۰ تن مرغ گوشتی مشکل مرغ پایتخت را برطرف کند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس مدیرکل دامپزشکی گلستان با بیان اینکه گلستان در حوزه تولید گوشت مرغ رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است‌، گفت: زمانی که با کمبود مرغ در کشور مواجه بودیم گلستان توانست برای تنظیم بازار تهران با ارسال روزانه ۷۲۰ تن مرغ گوشتی مشکل مرغ پایتخت را برطرف کند.

غلامرضا محرابی در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰ تن میگو در گلستان برداشت شده است و پیش‌بینی می‌شود که برداشت میگو به یک‌هزار و ۵۰۰ تن نیز برسد.

وی با اشاره به اینکه بچه میگوها از استان‌های جنوبی وارد گلستان می‌شود، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸ یک بیماری برای میگوها در سایت میگو گلستان اتفاق افتاد که خوشبختانه توانستیم تا سال ۱۳۹۹ این بیماری را کنترل کنیم.

مدیرکل دامپزشکی گلستان با بیان اینکه گلستان در حوزه تولید گوشت مرغ رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است‌، ابراز کرد: زمانی که با کمبود مرغ در کشور مواجه بودیم گلستان توانست در یک روز ۷۲۰ تن مرغ گوشتی به منظور تنظیم بازار تهران ارسال کند یعنی علاوه بر اینکه نیاز استان را برآورده کردیم توانستیم این حجم از مرغ گوشتی را به تهران ارسال کنیم.

محرابی از توزیع ۶۰۰ تن الی یک‌هزار تن گوشت مرغ به صورت شبانه‌روزی در گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: ماهانه ۱۲ تن الی ۱۳ تن جوجه‌ریزی در سطح استان گلستان انجام می‌شود.

وی در خصوص بیماری‌های واگیردار در دام وطیور یادآور شد: متاسفانه بیماری‌های واگیردار در استان گلستان بسیار زیاد است و تا این لحظه در هیچ واحد مرغ گوشتی، مرغ مادر‌مرغ تخم‌گذار مشکلی نداریم و شرایط مناسبی داریم.

مدیرکل دامپزشکی گلستان افزود: با توجه به اینکه گلستان در منطقه خزری قرار گرفته است و پرندگان مهاجر به استان مهاجرت می‌کنند که سبب انتقال بیماری به طیور استان می شود ما اجازه ندادیم که واحدهای صنعتی در گلستان درگیر این بیماری شود.

محرابی اذعان کرد: به منظور جلوگیری از ابتلا دام و طیور به بیماری سالانه دوبار از تک‌تک روستاهای گلستان بازدید می کنیم و به صورت رایگان به دام و طیور روستاییان واکسن می‌زنیم.

* تاکنون بیماری تب برفکی در گلستان گزارش نشده است

وی با بیان اینکه مرغ تخم‌گذار ۶۵ برابر نسبت به بیماری آنفلوانزا حساس است، گفت: در استان گلستان تولید مرغ گوشتی، مرغ مادر و مرغ تخم‌گذار صورت می‌گیرد در حالی که در استان مازندران فقط مرغ گوشتی و مرغ مادر وجود دارد.

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: تعداد ۶۸ واحد مرغ مادر و ۲۱ واحد مرغ تخم‌گذار داریم.

محرابی با بیان اینکه سالانه بین ۲۸۰ هزار تن لغایت ۳۰۰ هزار تن مرغ در گلستان تولید می‌شود؛ ابراز کرد: سالانه ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی و ۵ میلیون جوجه گوشتی تخم‌گذار در گلستان تولید می‌شود که سهم بزرگی را در اقتصاد گلستان داریم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیماری تب برفکی در گلستان گزارش نشده است، گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری هیچ گزارشی مبنی بر اینکه بیماری تب برفکی در دام و طیور اتفاق افتاده در گلستان نداشتیم.
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 12 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,473
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,541,173
مهمان: 172
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 172
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir