سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

افت ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه علت افزایش قیمت تخم مرغ
داخلی
ساداتی نژاد افزود: کاهش جوجه ریزی از بهمن سال ۹۹ تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و افت حدود ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه باعث شد امروز خروجی تخم مرغ با کاهش روبرو شود، بنابراین برنامه ریزی‌ها...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در حاشیه مراسم آغاز گام دوم «طرح جهش تولید در دیم‌زارها» در ۱۵ استان کشور، افزود: گام دوم طرح جهش تولید در دیم‌زارها با همراهی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در سطح ۲.۶ میلیون هکتار در دیم‌زارهای ۱۵ استان کشور و با مشارکت ۳۰۰ هزار نفر کشاورز اجرا خواهد شد که این اقدام می‌تواند حدود یک میلیون تن تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: با تأمین مالی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، کشاورزان در تهیه بذر، تسهیلات برای خرید ماشین آلات و بیمه محصول حمایت می‌شوند و کشاورز با مدیریت ریسک بهتر اقدام به کشت می‌کند، همچنین آموزش رایگان در این طرح کیفیت محصول را افزایش می‌دهد و به این ترتیب رشد چند برابری در تولید محصولات دیم خواهیم داشت.

ساداتی نژاد ابراز امیدواری کرد که این طرح بتواند در سال‌های آینده توسعه پیدا کند و در تمام دیم زارهای کشور اجرایی شود.

افت ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه علت افزایش قیمت تخم مرغ

وزیر جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت تخم مرغ گفت: در بخش طیور آنچه در زنجیره تولید رخ داده، به زنجیره مرغ اجداد و ۱۸ ماه قبل باز می‌گردد بنابراین امروز هر تصمیمی بگیریم نمی‌توانید اثر آن را تا هفته آینده ببینید مگر در حوزه واردات اقدامی صورت گیرد.

وی افزود: کاهش جوجه ریزی از بهمن سال ۹۹ تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و افت حدود ۵۰ درصدی تولید جوجه یکروزه باعث شد امروز خروجی تخم مرغ با کاهش روبرو شود، بنابراین برنامه ریزی‌ها نیاز به زمان دارد تا بازار را به ثبات کامل و بدون نوسان برساند.

ساداتی نژاد ادامه داد: اتحادیه‌ها با تمام توان در حال فعالیت هستند تا حوزه مرغ و تخم مرغ بتواند نیاز مردم را تأمین کند.

حمایت از تولید خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اهتمام وزارت جهاد کشاورزی بر حفظ تولید و صیانت از حقوق مصرف کننده است؛ بنابراین این وزارتخانه تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا یک محصول با کیفیت و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد. ما در ابتدای دولت هستیم و رئیس جمهوری بر سفره مردم تاکید بسیاری دارد اما برای انجام امور به زمان نیاز داریم تا سفره مردم را به نحو احسنت تأمین کنیم.

ساداتی نژاد درباره با تغییر قیمت تخم مرغ گفت: مذاکراتی در این زمینه توسط معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی در حال انجام است تا با رعایت حقوق مصرف کننده یک ساز و کاری را اجرا کنیم که به تولید اقتصادی هم ضرر و زیان وارد نشود.

وی با بیان اینکه کشاورزی یک بنگاه اقتصادی است که اگر سودده نباشد تولید استمرار پیدا نمی‌کند، افزود: با کاهش عرضه، قیمت کالا افزایش می‌یابد بنابراین خط قرمز ما این است که از تولید حمایت کنیم تا به پایداری تولید، کیفیت و سلامت تولید و قیمت مناسب برای مصرف کننده برسیم.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 12 مهر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 10,530
بازدید ديروز : 17,499
مجموع بازدید : 89,541,293
مهمان: 164
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 164
تبلیغات تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir