سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

دوباره صف‌های طولانی برای خرید تخم مرغ در استان گلستان ایجاد شد
داخلی
اصغری درباره چرایی ایجاد صف برای تهیه تخم مرغ اظهار داشت: بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار کشور واحدهای تولید کننده تخم مرغ وظیفه دارند تا بر اساس مصوبات ملی در سطح کشور تخم مرغ تولیدی ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم به لطف بی تدبیری دولت قبل و با وجود اینکه از نظر میزان تولید مشکلی در اغلب محصولات مانند مرغ و تخم مرغ نداشتیم اما بازار با کمبود شدید و بعضاً افزایش قیمت‌های افسارگسیخته مواجه بود. نمونه این نابه سامانی بازار مرغ و تخم مرغ بود که با اینکه گلستان در زمینه تولید گوشت مرغ رتبه نخست کشور و در خصوص تولید تخم مرغ هم از استان‌های معین به شمار می‌رود، اما گاه و بیگاه شاهد ایجاد صف‌های طولانی و کمبود این محصولات در استان بودیم.

مردمی که فشارهای سخت اقتصادی و معیشتی را به ویژه در دولت دوازدهم تحمل کردند هنوز هم به علت بی‌تدبیری مدیران دولت روحانی که بر سر قرار دارند، با مشکلات زیادی مواجه هستند.

در این روزهای سخت کرونایی در گرگان بار دیگر شاهد ازدحام و ایجاد صف‌های طولانی برای خرید تخم مرغ هستیم و دستگاه‌های متولی هم مشکل را به زمین یکدیگر پاس می‌دهند و کسی به درستی پاسخگوی مردم نیست.

یکی از شهروندان که در صف شلوغ خرید تخم مرغ ایستاده بود، در این باره گفت: انتظار داریم دولت سیزدهم هرچه زودتر برخی از مدیران بی کفایت و ناکارآمد برجای مانده از دولت قبلی را برکنار کند تا مردم رنگ آرامش ببینند.

وی افزود: در این شرایط کرونایی که هر روز تعداد زیادی از مردم مبتلا و از دست می‌روند، این سوء مدیریت برخی مسئولان برای تأمین مایحتاج اولیه مردم، قابل چشم پوشی نیست.

یکی دیگر از شهروندان هم در این باره گفت: به مردم می‌گویند به خاطر کرونا در خانه‌هایتان بمانید اما فقط برای خرید تخم مرغ حدود 45 دقیقه است که در صف هستیم و البته کسی هم جواب درستی نمی‌دهد.

وی افزود: به علت بی کفایتی مسئولان در سال‌های اخیر بسیاری از موادغذایی از سفره‌های مردم پر زده است، دیگر نه می‌توانیم گوشت قرمز بخریم نه ماهی و حتی مرغ؛ مسئولان با این کارهایشان تخم مرغ را هم دارند از سفره مردم بر می‌دارند. دولت آقای رئیسی باید با کسانی که اینگونه مردم را تحت فشار قرار می‌دهند برخورد سخت و قاطعی داشته باشد.

این موضوع در شبکه‌های اجتماعی استان هم بازتاب گسترده‌ای داشته و مسئول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این باره توپ را به زمین جهادکشاورزی به عنوان تولید کننده انداخته که به تعهدات خود عمل نکرده است.

علی اصغر اصغری درباره چرایی ایجاد صف برای تهیه تخم مرغ اظهار داشت: بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار کشور واحدهای تولید کننده تخم مرغ وظیفه دارند تا بر اساس مصوبات ملی در سطح کشور تخم مرغ تولیدی خود را با قیمت هر کیلو 14 هزار و 500 تومان تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی دستگاه‌های متولی توزیع قرار دهند.

 وی افزود: ضمن اینکه هیچ یک از واحدهای تولید کننده حق ندارند تخم مرغ خود را با قیمت‌های بیش از نرخی که اعلام شده عرضه کنند و دوم اینکه کلیه محموله‌های تخم مرغ برای خروج از واحدهای تولیدی نیازمند اخذ مجوز کنترل کیفی و سلامت بهداشتی از نمایندگان ادارات دامپزشکی مستقر در حوزه جغرافیایی آن واحد هستند.

اصغری ادامه داد: در استان گلستان بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی روزانه بالغ بر 120 تن تخم مرغ در 14 واحد مرغ تخمگذار تولید می‌شود که بخشی از این تخم مرغ‌ها ویژه مصارف داخل استان و مقادیری نیز برای مصارف خارج از استان بازاریابی و ارسال می‌شود.

وی درباره نیاز استان هم گفت: با وجود بررسی‌های انجام شده و علی‌رغم اینکه میزان نیاز استان گلستان به تخم مرغ حداکثر روزانه بین 60 تا 80 تن است و با تزریق این میزان تخم مرغ به بازار داخل استان علاوه بر اینکه نیاز مصارف مردمی و همچنین مصارف واحدهای صنفی ارائه کننده اغذیه و حتی واحدهای بسته بندی تخم مرغ تامین می‌شود اما تاکنون به علت عدم ثبات در برنامه ریزی و همچنین اهتمام به امر نظارت بر واحدهای تولید کننده از سوی سازمان جهاد کشاورزی موارد اشاره شده اجرایی نشده است.

این مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: به رغم اینکه در شرایط فعلی میزان تولید تخم مرغ برابر آمار بیش از نیاز داخل استان است و  واحدهای تولیدکننده این کالای اساسی که تولید کنندگان آن از نهاده‌های دولتی و وارد شده با ارز دولتی دولتی برخوردار هستند، برای تحویل تخم مرغ تولیدی براساس قیمت مصوب مقاومت می‌کنند.

وی بیان داشت: سازمان صنعت معدن تجارت استان گلستان تا کنون بر اساس وظیفه و رسالت خود در حوزه‌های توزیع و نظارت بر توزیع عادلانه این کالا و همچنین رعایت نرخ‌های مصوب پرونده‌های تخلف تعدادی از این واحدها را با ارزش های بیش از دو میلیارد تومان تنظیم و برای شعب تعزیرات حکومتی ارسال کرده است. ولی از آنجایی که در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان دستگاه‌هایی که خود را متولی می‌دانند تا کنون نتوانسته‌اند به یک برنامه واحد برسند متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی از این تفرق آرا به نفع خود و به زیان مصرف کنندگان استفاده می‌کنند.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 20 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,666
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,665,305
مهمان: 155
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 156
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir