سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت جوجه یکروزه کماکان بالاست
داخلی
کمالی سروستانی درباره آینده بازار مرغ اظهار کرد: طبق روال همه ساله از ۱۰ تا ۱۵ شهریور به سبب آنکه هزینه خانوار به سمت خرید مایحتاج نیازهای آموزشی می‌رود، قدرت خرید تا حدودی کاهش می‌یابد که...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان محمدعلی کمالی سروستانی اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر، قیمت مرغ در بازار به ۴۰ هزار تومان و حتی بالاتر رسیده بود که با وزن گیری مناسب و کاهش تلفات، قیمت به ۳۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه قیمت جوجه یک روزه کماکان در بازار بالاست، افزود: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یک روزه در بازار بالای ۱۰ هزار تومان است که با مدیریت تقاضا به منظور اجتناب از تشکیل صف‌های بی مورد برای جوجه ریزی، قیمت جوجه به نرخ متعادل خود در بازار باز می‌گردد.

کمالی سروستانی درباره آینده بازار مرغ اظهار کرد: طبق روال همه ساله از ۱۰ تا ۱۵ شهریور به سبب آنکه هزینه خانوار به سمت خرید مایحتاج نیازهای آموزشی می‌رود، قدرت خرید تا حدودی کاهش می‌یابد که این امر در کنار محدودیت‌های تردد کرونا و کاهش مراسم، بازار مرغ را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به آنکه تعدادی از گله‌های مادر از تولک خارج می‌شوند، از این رو پنج تا شش میلیون تخم مرغ نطفه دار به موجودی اضافه می‌شود که در صورت تأمین ارز مورد نیاز تخم مرغ‌های نطفه دار وارداتی و توزیع مناسب، میزان تولید جوجه افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تلفات مرغ در واحدهای مرغداری در فصل معتدل و سرما کاهش می‌یابد، اظهار کرد: با توجه به افزایش تولید جوجه و کاهش تلفات، گوشت مرغ بیشتری تولید می‌شود که این امر منجر به تعادل عرضه و تقاضا در ماه‌های آتی خواهد شد.

وی تأمین به موقع نهاده‌های دامی و اصلاح قیمت مرغ را یکی دیگر از راهکارهای تعادل بازار برشمرد و گفت: در شرایط کنونی قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده ۲۱ هزار و ۲۰۰ تا ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان است که با نرخ فعلی مرغ زنده سنخیتی ندارد.

کمالی سروستانی با اشاره به اینکه عرضه مرغ از سوی پشتیبانی امور دام کماکان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: روزانه ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تن مرغ گرم و منجمد در تهران عرضه می‌شود که با این وجود کمبودی نداریم.

وی در واکنش به قیمت گذاری دستوری مرغ گفت: با توجه به تورم بالا، قیمت‌های دستوری قابل قبول نیست و قیمت گذاری ماهانه یا حداکثر هر سه ماه یک بار متناسب با افزایش هزینه‌ها صورت گیرد تا نرخ متعادل شود یا تزریق یارانه تغییر کند به طوری‌که به جای تخصیص به حلقه اول زنجیره به تولیدکننده و مصرف کننده داده شود.

وی قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده با احتساب جوجه ۱۰ هزار تومان را ۲۱ هزار و ۲۰۰ تا ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان و با جوجه ۵ هزار و ۲۰۰ تومان را ۱۹ هزار و ۹۸۰ تومان اعلام کرد و افزود: قیمت جوجه نباید بیش از ۱۰ تا ۱۱ درصد نرخ تمام شده تولید را تشکیل دهد که با وضعیت فعلی بیش از ۲۲ تا ۲۳ درصد را تشکیل می‌دهد.

مشاور ارشد اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: بنا بر اعلام وزیر جهاد کشاورزی و سایر مسئولان وزارتخانه نهاده مورد نیاز با ارز ترجیحی تا پایان سال تأمین می‌شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 17 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,609
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,665,191
مهمان: 154
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 155
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir