سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۹ هزار و ۹۵۰ تومان است
داخلی
فعالان صنعت طیور از پروسه طولانی تامین نهاده از بازارگاه گلایه دارند و معتقدند با افزایش قیمت الزامات تولید از جوجه یکروزه گرفته تا نهاده ها، الان قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۹۹۵۰ تومان است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار در حالی که قیمت مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است این محصول تا قیمت  هزار تومان هم به دست مصرف کننده نهایی می رسد. این در حالی است که نه مصرف کننده از این وضعیت راضی است و نه مرغدار از قیمت مرغ زنده رضایت دارد. در حالی که قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است محمدعلی کمالی سروستانی فعال این صنعت به خبرگزاری بازار گفت: قیمتی که برای مرغ تعیین شده مربوط به ابتدای سال است و بعد از آن سویا، ذرت، هزینه های حمل و نقل، قیمت جوجه یکروزه و غیره گران شده است.

وی افزود: در شرایطی که جوجه یکروزه با قیمت مصوب ۴۲۰۰ تومان به مرغدار برسد عملا امروز  قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۹ هزار ۹۵۰ تومان برای مرغدار تمام می شود. این در حالی است که امروز مرغداران جوجه یکروزه گوشتی را با قیمتی بالغ بر ۱۰ هزار تومان خریداری می کنند.     

این فعال صنعت طیور کشور با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ زنده باید اصلاح شود تا مرغ در مسیر و شبکه خود توزیع شود، افزود: اگر قیمت اصلاح شود تشکل های بخش هم می توانند وارد میدان شوند و کمک کنند که مرغ کمتر دست واسطه های بیفتد. تنها در این صورت است که وضعیت بازار بهتر می شود.

تاخیر در رسیدن نهاده دولتی به مرغدار در برابر وفور نهاده در بازار آزاد
کمالی سروستانی در وضعیت موجودی نهاده در بازار نیز  گفت: درست است که بازارگاه  برای تامین و فروش نهاده خبر می دهد اما در واقع نوعی کاغذ بازی است و تا تبدیل به کنجاله سویا بشود و دست مرغدار برسد تا ۴۰ روز طول می کشد. در حالی که این نهاده در بازار آزاد به وفور موجود است و مرغدار به ناچار به بازار آزاد متوسل می شود و همین هم مزید بر افزایش قیمت ها می شود.

وی در خصوص تفاوت قیمت نهاده دولتی با بازار آزاد نیز تصریح کرد: قیمت ذرت در بازار آزاد بالای ۴ هزار تومان است اما نرخ دولتی آن ۲هزار و ۴۰۰ تومان است. از سوی دیگر کنجاله سویا  در بازار آزاد با قیمتی بیش از ۸ هزار تومان عرضه می شود در حالی که قانونا باید با نرخ دولتی ۳هزار و ۳۰۰ تومان به دست مرغدار برسد.

متوسط قیمت جهانی نهاده های دامی در ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰
گفتنی است بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان فائو متوسط قیمت جهانی ذرت در سال ۲۰۱۹، به ازای هر تن ۱۷۰ دلار بوده است. این در حالی است که متوسط قیمت جهانی این محصول در سال ۲۰۲۰ به ازای هر تن ۱۶۵ دلار بوده است.

از سوی دیگر است بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان فائو متوسط قیمت جهانی کنجاله سویا در سال ۲۰۱۹، به ازای هر تن ۳۴۷ دلار بوده است. در حالی که متوسط قیمت جهانی این محصول در سال ۲۰۲۰ به ازای هر تن ۳۹۴ دلار بوده است.

این آمار منتشر شده همچنین نشان می دهد در سال ۲۰۱۹ متوسط قیمت جهانی گندم ۲۰۲ دلار در هر تن بوده است و سال ۲۰۲۰ نیز متوسط قیمت جهانی این محصول نیز ۲۲۷ دلار در هر تن بوده است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 17 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 4,131
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,666,235
مهمان: 133
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 134
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir