سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

بازار مرغ برای مصرف کننده در بهترین شرایط است
داخلی
یعقوب‌زاده با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که مازاد مرغ ذخیره شود تا هر زمان با مشکل مواجه شدیم بتوانیم کمبود بازار را جبران کنیم، افزود: به همین دلیل شرکت پشتیبانی امور دام هم با نرخ مصوب در...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس محمدمهدی یعقوب‌زاده در مشهد در خصوص وضعیت بازار مرغ در این شهر اظهار کرد: در حال حاضر برای مصرف کننده بهترین شرایط در بازار حاکم است و برای مرغدار باتوجه به اینکه قیمت از نرخ مصوب پایین‌تر آمده است بدترین شرایط.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نتیجه این روند را کاهش جوجه ریزی توسط مرغدار و احتمال ایجاد مشکل تا حدود دو ماه آینده دانست و ادامه داد: در حال حاضر مرغداران در حال ضرر هستند، البته اقداماتی در حال انجام است؛ اما روند کند است.

وی اضافه کرد: در شهریور ماه در سطح خراسان رضوی جوجه ریزی خوبی انجام شده اما به دلیل محدودیت‌های کرونایی که اخیرا باعث تعطیلی تالارها شده، با کمبود خریدار مواجه شدیم و همین سبب شده مرغداران درخواست فروش مرغ به خارج از استان را داشته باشند.

یعقوب‌زاده با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار اعلام کرد که مازاد مرغ ذخیره شود تا هر زمان با مشکل مواجه شدیم بتوانیم کمبود بازار را جبران کنیم، افزود: به همین دلیل شرکت پشتیبانی امور دام هم با نرخ مصوب در حال انجام این کار است و شرکت پشتیبانی هم تنها می‌تواند به دیگر استان‌ها ارسال کند تا با نرخ مصوب این عمل انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف مرغ در حال حاضر در طول سال یکنواخت شده است، خاطرنشان کرد: به طور متوسط طی هفته جاری روزانه ۵۴۰ تن مرغ وارد بازار شده که نیاز بازار بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ تن متغیر است که این مازاد مصرف توسط شرکت پشتیبانی در حال خرید است.

افزایش ۲۰ درصدی مصرف مرغ در مشهد

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه میزان مصرف مرغ در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایشی بوده است، گفت: در سال جاری تا دو روز پیش ۷۱ هزار تن مرغ در سطح استان تولید شد و روزانه ۴۳۰ تن مصرف داشتیم در حالی که در سال ۹۷ این میزان ۳۶۰ تن در روز بوده است.

یعقوب‌زاده علت افزایش حدود ۲۰ درصدی مصرف مرغ در سال جاری نسبت به سال ۹۷ را ارزان‌تر بودن این کالا نسبت به دیگر اقلام دانست و درخصوص قطعه فروشی در بازار، تصریح کرد: طبق شیوه نامه قطعه فروشی ۱۰ تا ۱۵ درصد برای استفاده در رستوران‌ها و موارد مشابه مجاز است، اما باتوجه به اینکه در بازار طرفدار دارد و قیمت هم حتی در قطعه بندی نرخ مصوب است کسی ایراد نمی‌گیرد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 16 شهریور، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 4,206
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,666,385
مهمان: 133
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 134
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir