سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: آغاز دوباره خرید حمایتی دام عشایر؛ از امروز
اخبار صنایع وابسته
آغاز دوباره خرید حمایتی دام عشایر؛ از امروز......


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا فضل خرم با اشاره به ادامه مشکلات اقتصادی عشایر در پی خشک شدن مراتع، اظهار کرد: در پی خشکسالی کم‌سابقه در سالجاری، خشک شدن مراتع به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین منبع تغذیه دام‌های عشایر اتفاق افتاده است. 

وی ادامه داد: خشک شدن مراتع به معنی گرسنه ماندن دام عشایر است چراکه آن‌ها کمترین دسترسی را به نهاده‌های دامی برای تغذیه دام‌های خود دارند، ضمن اینکه توان مالی عشایر برای خریده نهاده‌ها نیز کافی نیست.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری ایران با اشاره به تصویب و ابلاغ طرح خرید حمایتی عشایر در اردیبهشت ماه سال‌جاری، گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران با هدف حمایت از عشایر در شرایط سخت خشکسالی شرکت پشتیبانی امور دام کشور و سازمان امور عشایر ایران موظف شدند نسبت به خرید دام عشایر با اولویت شرایط خشکسالی اقدام کنند.

وی افزود: همچنین مصوب شد به ازای خرید هر کیلوگرم دام موضوع این مصوبه، معادل سه کیلوگرم جو وارداتی با قیمت مصوب از محل ذخایر راهبردی کشور به اتحادیه تعاونی‌های عشایری جهت تامین خوراک دام عشایر تحویل شود.

خرم باتاکید بر اینکه زمان زیادی از ابلاغ طرح نگذشته بود که اجرای آن متوقف شد، افزود: نیاز به اصلاح طرح  دلیلی بود که موجب شد از حدود یک‌ماه پیش اجرای طرح متوقف شود.

وی در پاسخ به چرایی طولانی شدن توقف طرح، اظهار کرد: مدتی اصلاح طرح درگیر جلسات مسئولان بود و بعد از آن گفته شد فردی که وظیفه تائید نهایی اصلاح را دارد مبتلا به کرونا شده و برگه‌های مربوطه را نیز با خود به خانه برده است. 

خرم ادامه داد: بالاخره امروز با تاخیر خرید حمایتی دام عشایر با ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی دوباره آغاز خواهد شد.

وی درباره اصلاحات انجام شده در این طرح، اظهار کرد: در طرح اصلاح شده تعداد دام‌هایی که خریداری خواهد شد به 1 میلیون و 800 هزار راس افزایش یافته است.

خرم افزود: قبل از اصلاح دام عشایر به صورت ترکیبی خریداری می‌شد و این امر موجب خارج شدن دام‌های کیفی از گله‌های عشایری شد، اما اکنون با اصلاح طرح اولویت با خرید دام‌های حذفی است.

به گفته وی؛ علاوه بر آن‌ها، در اصلاح جدید طرح، نرخ خرید دام از عشایر هر استان در "کمیته خرید استان‌ها" براساس قیمت تمام شده در آن استان تعیین می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عشایری ایران همچنین از تخصیص 100 هزارتن نهاده‌ دامی برای تحویل به عشایر در طرح حمایتی جدید خبر داد.

خرم گفت: قبلا فقط نهاده‌ دامی جو شامل طرح می‌شد، اما اکنون ذرت و سویا نیز به عشایر در قالب این طرح تحویل خواهد شد.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 25 مرداد، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 14,055
بازدید ديروز : 26,871
مجموع بازدید : 92,576,153
مهمان: 284
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 284
تبلیغات

 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir