سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: خطر شیوع تب کریمه کنگو در آستانه عید قربان
اخبار صنایع وابستهخطر شیوع تب کریمه کنگو در آستانه عید قربان......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا اکبرشاهی درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: بنابر آخرین آمار وزارت بهداشت تاکنون ۳ نفر به تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند که خوشبختانه فوتی نداشتیم.

وی تب کریمه کنگو را بیماری مشترک میان انسان و دام اعلام کرد و افزود: انتقال این بیماری ویروسی به انسان با خونریزی شدید همراه است و در مواردی منجر به مرگ فرد آلوده می‌شود.

اکبرشاهی ادامه داد: با توجه به شرایط خشکسالی و آغاز فصل گرما، فعالیت کنه‌ها و کشتار دام افزایش می‌یابد که با این وجود نگرانی‌هایی مبنی بر گسترش تب کریمه کنگو داریم.

این مقام مسئول با تاکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم و دامداران بیان کرد: تا پایان فصل گرما نگران افزایش فعالیت کنه‌ها  هستیم.

وی با بیان اینکه خطر شیوع تب کریمه کنگو در تمامی استان‌ها وجود دارد، گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و کم بارشی در تمامی استان‌ها احتمال خطر وجود دارد و همواره به سبب گستردگی‌جابه جایی دام در کشور، توصیه‌ها باید جدی گرفته شود.

به گفته اکبرشاهی با توجه به نزدیک شده به عید قربان به  حجاجی که تصمیم دارند امسال قربانی را انجام دهند، توصیه اکید می‌شود که دام را از محل تاییدیه دامپزشکی خریداری کنند که سم پاشی و مبارزه با کنه انجام شده است.

وی ادامه داد: در کشتارگاه‌ها، دامپزشکان حضور دارند و ضمن معاینه دام با تجهیزات و امکانات، لاشه دام ۲۴ ساعت به طور کامل در دمای سردخانه و یخچال نگهداری می‌شود و ویروس در فرآیند جمود به راحتی از بین می‌رود.

مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی دامپزشکی در توصیه‌ای به مردم برای ذبح دام در روز عید قربان بیان کرد: اگر افراد اصرار دارند که در خانه کشتار را انجام دهند، با همکاران دامپزشکی که به صورت اکیپ‌های ثابت و سیار حضور دارند، تماس بگیرند تا قبل و بعد از کشتار دام را به لحاظ بیماری های انگلی و سایر بیماری‌ها بررسی کنند و سپس اقدام به ضد عفونی محل کشتار کنند.

وی ادامه داد: اگر کشتار غیر مجاز دام انجام شود، خطر انتقال این بیماری ویروسی از طریق ترشحات دام مبتلا یا طی فرآیند پاکسازی و قطعه کردن گوشت وجود دارد.

اکبرشاهی بیان کرد: افراد پس از ذبح لاشه را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری و سپس اقدام به خرد کردن و استفاده از گوشت کنند، همچنین توصیه می‌شود که با توجه به فصل گرما، لاشه را به کشتارگاه منتقل کنند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 13 تیر، 1400 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,552
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,665,077
مهمان: 153
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 154
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir