سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 


شرکت دانش بنیان ویوان

جهان: تشخیص کووید-۱۹ در چند ثانیه
اخبار روز دنیاتشخیص کووید-۱۹ در چند ثانیه......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران محققان پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با همکاری محققانی از دانشکده فنی دانشگاه تهران موفق به ساخت دستگاهی برای تشخیص کووید-۱۹ ۱۹ در کسری از دقیقه شدند.


 همکاری فناوران دپارتمان توسعه فناوری درمانهای پیشرفته (ATMP) پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی به سرپرستی دکتر رامین صرامی فروشانی با محققین دانشکده فنی دانشگاه تهران به رهبری دکتر محمد عبدالاحد منجر به توسعه فناوری و طراحی و ساخت دستگاهی برای تشخیص کووید - ۱۹ در کسری از دقیقه شد.


این دستگاه که RDSS نام گرفته برای اولین بار با استفاده از فناوری نانو بایو الکتریک و از طریق رصد نمودن سطح Ros مایعات مخاطی نظیر خلط، قادر به تشخیص عفونت به کوید ۱۹ در کسری از دقیقه و بدون نیاز کیت و مواد مصرفی است.


دکتر رامین صرامی فروشانی، معاون پژوهش فناوری و خدمات تخصصی پژوهشکده سرطان معتمد در این‌ خصوص گفت: با شروع عفونت به ویروس کرونا سطح مولکولهای Ros در سلول‌های بافت ریه افزایش می‌یابد که سیستم تشخیص RDSS آن را با حساسیت قابل توجهی شناسایی و در کسری از دقیقه تشخیص می‌دهد. این سیستم در کنار سایر آزمایش‌های تخصصی می‌تواند در تشخیص کووید ۱۹ خصوصا در شناسایی ناقلین بی علامت نقش ارزشمندی را ایفا کند.
وی افزود: نتایج حاصل از این تحقیق در شماره ۱۶۵ نشریه بسیار معتبر بیوسنسور و بیوالکترونیک ( Biosensor and Bioelectronics) که جزو یک درصد ژورنال های شاخص این‌حوزه است منتشر شده که نشان از اهمیت و اعتبار این پروژه است.


صرامی در ادامه تصریح کرد: اولا این سیستم مستقیما خود ویروس کووید-۱۹ را شناسایی نمی‌کند و ثانیا قرار نیست این سیستم جایگزین دیگر روش‌های تشخیصی باشد بلکه به عنوان یک روش تشخیص جدید فناورانه در کنار سایر روش‌ها پزشک را در تصمیم گیری بالینی یاری خواهد کرد.


این فناور مرکز رشد و شتابدهی پژوهشکده سرطان معتمد که ساخت کیت تشخیص مولکولی بومی کووید- ۱۹ را نیز در کارنامه خود دارد گفت: این‌ پژوهشکده با راه‌اندازی آزمایشگاه مشترک نانو بیوالکتریک به صورت مشترک با تیم دکتر عبدالاحد در حال انجام چندین پروژه مشترک با این‌ نابغه عرصه فنی مهندسی است که یکی از خروجی‌های آن‌ ساخت دستگاه CDP است که قادر به تشخیص بافت‌های آلوده به سلول‌های بدخیم در سرطان پستان در چند ثانیه بدون نیاز به روش‌های مرسوم تشخیصی است.


بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشکده معتمد، دستگاه RDSS کلیه مراحل تحقیقاتی و ارزیابی فنی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و در انتظار صدور مجوز از مراجع مربوطه برای استفاده در مراکز درمانی و تخصصی است.

منبع: ایسنا

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 31 تیر، 1399 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,663
بازدید ديروز : 11,811
مجموع بازدید : 88,665,299
مهمان: 156
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 157
01. Serinews  - مدير
تبلیغات


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir